Vztahuje se pojištění i na poruchu kotle?

Představte si následující situaci. Je krátce před Vánocemi, venku teploty kolem nuly a v domě přestane fungovat kotel. Nic záviděníhodného. Své o tom ví paní Zrůbková, která přesně tohle musela řešit: „Porouchala se stěžejní součástka kotle, která musela být objednána až v Praze a trvalo tak několik dní, než nám ji doručili.“

kotel1

S klesající teplotou venku klesala i teplota v domě na asi 10 stupňů Celsia. Malého syna odváděli manželé na noc k prarodičům. Sami si pak přitápěli přímotopem. Navíc paní Zrůbková byla v té době těhotná, těsně před porodem. Výsledná oprava byla velmi nákladná a před Vánocemi znamenala značný, a hlavně neplánovaný zásah do rodinného rozpočtu. Důležité ovšem je, že i na podobnou situaci se vztahuje vhodně uzavřené pojištění nemovitosti.

Vedle živelných pohrom, krádeží či úmyslného poškození může pojistka pokrývat i havárie a podle konkrétních podmínek pojistné smlouvy může obsahovat i ujednání o asistenčních službách v případě havarijní události.

chyba2

Vzhledem k tomu, že paní Zrůbková měla v rámci pojištění nemovitosti ošetřeny i technické poruchy na zařízení, mohla nastalou situaci řešit se svou pojišťovnou. „Naštěstí naše nová pojistka skutečně tuto událost zahrnovala. Ihned se mnou po telefonu sepsali pojistnou událost a poslali k nám pracovníka, který překontroloval stav kotle a ještě jednou s námi vše sepsal,“ popisuje paní Zrůbková. Následná likvidace škody proběhla velice rychle. „Jeden den jsem zavolala na infolinku, druhý den dojel likvidátor a do týdne jsme měli zpět peníze na účtu. Vše proběhlo hladce, bez výmluv, s tak vstřícným a rychlým jednáním ze strany pojišťovny jsem se dosud nesetkala,“ dodává.

E_portret01

Využít služeb finančního poradce i v oblasti pojištění domácnosti a nemovitosti tak nemusí být od věci. Dobrý poradce dokáže poradit, jak pojistku uzavřít tak, aby opravdu pokrývala veškerá reálná rizika, a zároveň byla pro klienta co nejvýhodnější. Upozorní také na možná úskalí a podá podrobné informace o možných výlukách z pojištění nebo o vhodném připojištění. Pokud se například v rodinném domě topí pevnými palivy a kvůli poruše kotle zničí vybavení bytu unikající kouř bez toho, aby vznikl požár, škodu způsobenou kouřem uhradí jen některé z pojišťoven. U jiných je třeba mít sjednané speciální pojištění na tento druh škody. Při sestavování pojistné smlouvy je třeba mít podobné detaily na paměti.

„Doposud jsem byla k pojišťovnám a pojistkám poněkud skeptická,“ říká paní Zrůbková, „zatím jsme neměli moc štěstí, co se týká pojistných plnění. Buď nebyla pojistka dobře uzavřená, nebo jsem ,špatněʻ pochopila výklad poradce. Ve většině případů se nám poradce po uzavření pojistek již neozval, nenabízel aktualizaci smluv, či nějaký nový produkt.“ Před časem zahájila spolupráci s poradkyní Danielou Ettaleb a s jejím přístupem je spokojena: „Poradkyně nám vysvětlila, kde mají naše smlouvy rezervy, co by přidala, která pojišťovna má nejlepší výsledky v pojištění domácnosti, pojištění úrazů dětí… Bývalý poradce s námi navíc neřešil vše tak komplexně, ale pouze určité smlouvy. Nyní mám konečně pocit, že pojištění má smysl a pojistky máme dobře udělané,“ uzavírá paní Zrůbková.

 

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.