Dvě třetiny Čechů s úvěry zvažují jejich převedení či úvěrovou konsolidaci

Podle aktuálního průzkumu UniCredit Bank o převedení půjček do jiné banky přemýšlí až dvě třetiny lidí s úvěrem. Češi chtějí při sloučení snížit jak měsíční splátku, tak i celkové náklady na splácení.

uni_1

Převedením půjčky chceme zejména ušetřit

Češi se stále více zajímají, jak získat výhodnější podmínky svých spotřebitelských půjček. Uspořit náklady chce 76 % Čechů. Za poslední tři roky proto prudce roste počet klientů, kteří již sloučení nebo převedení půjček aktivně řeší (ze 17 na 29 %), ale také těch, co o využití této služby uvažují (z 27 na 34 %). Celkově tak nad převedením svých půjček přemýšlí téměř dvě třetiny lidí s úvěry (63 %).

1

 

2

Zdroj: Průzkum UniCredit Bank

 

A závěrem ještě příklad úvěrové konsolidace z praxe partnerské pobočky UCB v Ostravě-Hrabůvce

Od března 2017 běží pro klienty UniCredit Bank akce Presto s bonusem až 150 000 Kč. Tento bonus klient získá za vzorné splácení svého úvěru. Modelový příklad ukazuje, jak lze dosáhnout úspory měsíční splátky.

Rekapitulace: klient splácí závazky s celkovou měsíční splátkou 13 561 Kč a závazky v souhrnné výši 393 293 Kč jsou s různou dobou splatnosti. Klient si vzal k úvěru navíc 6 707 Kč, překročí tak hranici 400 000 Kč a dosáhne na vyšší odměnu, viz modelový příklad.

Závěr: v tomto případě činí úspora na měsíční splátce 6 854 Kč, se kterými může klient dále pracovat a zabezpečit svou rodinu (pojištění, investice atd.).

Modelový příklad:

tabulka

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.