03/2017

E-3-2016_uvodni slovo

 

Vážení přátelé,

jedním ze stěžejních témat tohoto čísla je nové pojetí kancelářských prostor, které jsme poprvé zrealizovali v brněnské budově AZ Tower. Po skoro tříletém působení na polovině 15. patra jsme z důvodu nedostatku kapacity byli postaveni před otázku, jakým způsobem prostory rozšířit. Buď otevřeme další prostor v jiném patře, nebo opustíme současný a postavíme prostor úplně nový.

 

E-3-2016_uvodni slovo

Vážení přátelé,

jedním ze stěžejních témat tohoto čísla je nové pojetí kancelářských prostor, které jsme poprvé zrealizovali v brněnské budově AZ Tower. Po skoro tříletém působení na polovině 12. patra jsme z důvodu nedostatku kapacity byli postaveni před otázku, jakým způsobem prostory rozšířit. Buď otevřeme další prostor v jiném patře, nebo opustíme současný a postavíme prostor úplně nový.  První varianta byla levnější, jednodušší a rychlejší. Druhá varianta nám umožňovala realizaci něčeho nového. V designerských hlavách společnosti NABITO se zrodil nápad sdílených prostor, kde nebude mít každý manažer svou kancelář, ale bude spousta volně přístupných, ale soukromí zaručujících stolů, židlí, sedaček a několik menších či větších uzavřených jednacích místností, včetně dvou zasedaček. Jde o daleko efektivnější využití prostoru s maximálním užitkem, příjemnější a zábavnější formu „kancelářských prostor“ s nesporně efektnějším designem. Čtěte dále a vstupte do světa Activity Based Working…

Lumír Wolter

 

esemeska_3_17

02/2017

esemeska2-17 (2)

Kawulok

1. úvodní slovo bez zbytečných řečí
Milé kolegyně, drazí kolegové, nadpis těchto řádků berte prosím s nadhledem. Zajímavé čtení žádnou předmluvu nepotřebuje a já jsem přesvědčen, že nudný text na následujících stránkách nenajdete. Předem tedy přiznávám, že moje nynější úvodní slovo je zbytečné a nic se nestane, když ho vůbec nebudete číst. Neuposlechli jste dobře míněnou radu a pokračujete ve čtení …?

Kawulok

1. úvodní slovo bez zbytečných řečí

Milé kolegyně, drazí kolegové, nadpis těchto řádků berte prosím s nadhledem. Zajímavé čtení žádnou předmluvu nepotřebuje a já jsem přesvědčen, že nudný text na následujících stránkách nenajdete. Předem tedy přiznávám, že moje nynější úvodní slovo je zbytečné a nic se nestane, když ho vůbec nebudete číst.  

Neuposlechli jste dobře míněnou radu a pokračujete ve čtení …?  

Nadpisem parafrázuji název naší dubnové 1. konference bez zbytečných řečí. Čtivou reportáž nalistujete uvnitř čísla. Přiznám se, že nyní, po konferenci, cítím velkou úlevu. Proč? Rozhodli jsme se udělat tak trochu jinou konferenci. Konferenci bez konfet, bez poplácávání se po ramenou, konferenci prostou jakékoliv zábavy a jiných atrakcí, když nepočítám závěrečný večer a noc na Stodolní :-). Naším cílem bylo uspořádat pracovní setkání spíše než konferenci. Byl nám jasný obsah – chtěli jsme představit nové nástroje, pomůcky, postupy, vize, plány… Ale jak? Copak normální člověk vydrží několik hodin se zájmem poslouchat mluvící hlavy? Džin byl vypuštěn z láhve (pozvánky jsme rozeslali), ale pořád jsme neměli hotový scénář. Nechtěli jsme nudit, to by byla naše prohra! 

Na volný den Velkého pátku jsem svolal poradu všech, kteří jsme měli na konferenci přednášet. Úkol jsme měli jediný: vymyslet takový scénář konference, abyste se vy, hosté, nenudili, případně nudili co nejméně:-). A začali jsme kreativně vymýšlet. Pracovali jsme několik hodin a žádný nápad nebyl předem odmítnut. Bylo nám jasné, že posluchače musíme něčím rozptýlit, možná šokovat, pokusit se o vtípek, o něco, co nikdo nebude čekat. A přišly nápady! Vymysleli jsme příběh s hysterickým házením notebookem, operní vsuvkou, rušením telefonáty do pléna, skládačku www z příjmení hostů atd. Pro mě to byl kouzelný tvůrčí den, během kterého jsme se s kolegy často smáli, a já začal tušit, že máme šanci. Pozdě odpoledne jsem se konečně začal na konferenci těšit.  

Následovala generálka přímo na místě, v hotelu Clarion, ale to už byla jen rutina. Výsledek znáte. Z pozdějších rozhovorů s některými z vás vím, že jsme mnohé účastníky konference „nachytali“. Kdo z vás si poté, co Aleš hodil notebookem o zem, neřekl: „Panebože, to je ale trapas…?“ Smysl pro humor máme různý, někomu se to líbilo více, jinému méně, ale z nedostatku originality nás neobvinil nikdo. A být originální, to se v našem byznysu počítá:-). 

Andreo, Martino, Martino, Aleši, Františku, Lumíre, Petře, za společnou práci děkuji. 

Honzo, Michale, Mariane, děkuji za společné vystupování. 

Všem, kdo dočetli až sem, na konec tohoto 1. zbytečného úvodního slova děkuji za trpělivost a vřele doporučuji následující stránky:-). 

Váš Z. 

01/2017

Kristina-E

Milé čtenářky, milí čtenáři,
patříte k milovníkům klasiky, kteří časopisy, noviny i knížky potřebují pěkně na papíře, tak abyste si na ně mohli sáhnout a cítili při tom vůni tiskařské černi? Možná už Vás ale elektronická média lehce polapila do svých sítí a postupně od papíru upouštíte. Anebo jste vyznavačem moderních technologií a veškeré informace čerpáte výhradně ze svých chytrých telefonů, tabletů, notebooků nebo čteček… Ať už patříte ke kterékoli skupině, dění ve společnosti SMS finanční poradenství můžete sledovat tak, jak Vám to nejlépe vyhovuje.

Kristina-E

Milé čtenářky, milí čtenáři,

patříte k milovníkům klasiky, kteří časopisy, noviny i knížky potřebují pěkně na papíře, tak abyste si na ně mohli sáhnout a cítili při tom vůni tiskařské černi? Možná už Vás ale elektronická média lehce polapila do svých sítí a postupně od papíru upouštíte.  Anebo jste vyznavačem moderních technologií a veškeré informace čerpáte výhradně ze svých chytrých telefonů, tabletů, notebooků nebo čteček… Ať už patříte ke kterékoli skupině, dění ve společnosti SMS finanční poradenství můžete sledovat tak, jak Vám to nejlépe vyhovuje.

Kromě tištěného časopisu Esemeska, který vydáváme čtyřikrát do roka a který právě držíte v ruce, publikujeme odborné články i novinky z Esemesky na stejnojmenných webových stránkách (www.esemeska.eu). Elektronická podoba časopisu umožňuje publikovat k článkům nepoměrně více fotografií, takže nezapomeňte na stránkách Esemesky sledovat záběry z nejrůznějších firemních akcí.

A samozřejmě žije společnost SMS také na sociálních sítích. Kromě nejrozsáhlejší světové profesní sítě LinkedIn používáme ke komunikaci s veřejností také Twitter a dalším důležitým kanálem je Facebook. Vedle aktuálních zpráv ze života společnosti SMS přinášíme na Facebooku i odkazy na další zajímavé články, které by Vás neměly minout, nebo třeba pozvánky a informace naší partnerské organizace Celé Česko čte dětem.

Je ale důležité zmínit, že mediální podobu prezentace naší společnosti můžete ovlivnit i Vy, a pomoci tak Esemesce při budování dobrého image a při hledání nových kolegů. Staňte se našimi „followery“ a s chutí sdílejte a lajkujte odkazy, které Vás zaujmou. Zároveň budeme velmi rádi, když nám budete posílat své tipy na zajímavé akce a projekty, které se v rámci poboček SMS po celé republice připravují. Pořádáte s kolegy sportovní turnaj? Stěhujete či nově zařizujete svou kancelář? Všechny takové informace si rádi přečtou i další esemesáci. Pokud víte, že se něco chystá, nebo máte-li jakýkoli návrh, jak komunikaci Esemesky s veřejností vylepšit, pište na e-mail: redakce@sms-as.eu. Těšíme se na Vaše nápady.

Přeji Vám všem, ať je pro Vás rok 2017 plný inspirujících setkání a pevných partnerství  a ať máte dostatek sil a energie překonávat všechny výzvy, které přinese. A hlavně přeji všem pevné zdraví!

Kristina Mezníková

E-1-2017

04/2016

Esemeska_4_16_titulka

Petr_esemeska

Aby finanční poradce mohl odvádět dobrou a kvalitní práci pro klienta, potřebuje k tomu pořádné zázemí. Základním předpokladem je vynikající odborné vzdělání, které poradcům Esemesky poskytuje naše SMS Akademie a její lektoři. Dalším významným pomocníkem každého z poradců je však také – kromě jiného – i softwarová podpora, tak aby nemuseli trávit dlouhé hodiny nad excelovými tabulkami, neřkuli s kalkulačkou v ruce, a propočítávat nejrůznější modelové situace.

 

Petr_esemeska

Aby finanční poradce mohl odvádět dobrou a kvalitní práci pro klienta, potřebuje k tomu pořádné zázemí. Základním předpokladem je vynikající odborné vzdělání, které poradcům Esemesky poskytuje naše SMS Akademie a její lektoři. Dalším významným pomocníkem každého z poradců je však také – kromě jiného – i softwarová podpora, tak aby nemuseli trávit dlouhé hodiny nad excelovými tabulkami, neřkuli s kalkulačkou v ruce, a propočítávat nejrůznější modelové situace.

Na poli moderní technologické podpory poradce se toho v nedávné době událo u nás v Esemesce opravdu hodně. Jednou z konkrétních změn, která se týkala opravdu každého, byla migrace dat na nový, výkonnější e-mailový server. Že se v nedávné době něco dělo s mailovými schránkami, jste zaregistrovali asi všichni. Hlavní změny probíhaly na přelomu června a července, a přestože z pohledu „ajťáků“ šlo o megaakci, až na malé mouchy vše proběhlo hladce. Svou novou e-mailovou schránku jste už určitě důkladně prohlédli a mnohé vychytávky už sami objevili, přesto zmíním jednu z hlavních výhod, kterou jsou neomezená data. Zatímco dříve jste ve své schránce měli k dispozici jen 50 MB, kapacita nového nástroje omezená není.

Další novinka, jejímž smyslem je poskytnout poradcům i manažerům efektivní pracovní nástroje, je vylepšení digitálního archivu pro evidenci smluv a produkce v Adminu. Článek o změnách v digiarchivu vám přinášíme na jiném místě našeho časopisu.

Třetím důležitým projektem, který bych rád zmínil a nad kterým strávil náš tým mnoho hodin práce, je nová podoba oficiálních webových stránek společnosti SMS finanční poradenství. Ty původní už opravdu zasluhovaly změnu… Snažili jsme se vytvořit přehledný, uživatelsky vstřícný, úplný, ale přesto nezahlcený zdroj informací pro různé návštěvníky – potenciální klienty, budoucí kolegy i pro naše partnery.

Je jasné, že práce na žádném ze zmíněných projektů ještě zdaleka nejsou u konce. Čeká nás mnoho dolaďování, doplňování či nutné úpravy. Věřím ale, že to všechno povede k většímu pohodlí a zjednodušení práce vás, kolegů z Esemesky.

A málem bych zapomněl, řada letošních významných projektů vyvrcholila 11. 9. 2016, kdy se mi narodil syn Medard:-)

Přeji Vám mnoho radostných a úspěšných dnů!

Petr Volný

03/2016

E-3-2016_uvodni slovoHappy birthday!!!
Život člověka začíná jeho dětstvím a s dětstvím je spojena bezstarostnost, nezodpovědnost, nespoutaná radost, spousty pokusů, pádů, omylů a z toho pramenící zkušenosti, jak si znovu nerozbít nos. Pomalu se z dítěte vyvíjí vyzrálý jedinec, který by se jednoho dne měl postavit pevně na vlastní nohy…

E-3-2016_uvodni slovo

Happy birthday!!!
Život člověka začíná jeho dětstvím a s dětstvím je spojena bezstarostnost, nezodpovědnost, nespoutaná radost, spousty pokusů, pádů, omylů a z toho pramenící zkušenosti, jak si znovu nerozbít nos. Pomalu se z dítěte vyvíjí vyzrálý jedinec, který by se jednoho dne měl postavit pevně na vlastní nohy…
Život firmy je ve značné míře totožný s životem člověka: začíná dětstvím, které doprovází drobné váhavé krůčky, bezstarostnost či věčně rozbitý nos, ale časem získané zkušenosti jsou k nezaplacení. SMS po 15 letech dospěla. Stala se firmou, která stojí pevně na nohou, a její dávno zahojený nos říká, že dětství má již za sebou. Ohlédnutí se za dětskými léty SMS naleznete v tomto čísle, tak jako i spoustu jiného zajímavého čtení. Spolupracovníci SMS ví, jak jejich firma v 15 letech vypadá, a teď už i ví, jak jsem v 15 letech vypadal já.
Lumír Wolter

E-3-2016

02/2016

E-2-2016

kawulok01

Milé kolegyně, drazí kolegové,

už to budou dva roky, kdy jsem psal úvodní slovo do vůbec prvního čísla Esemesky, a někdy si říkám, že čas by mohl plynout trochu volněji.:-) Chvíli jsem zvažoval, že bych zde ty poslední dva roky ze života Esemesky rekapituloval, ale … odolal jsem.:-)

Zmíním se o dvou tématech, kterými nejen já „žiju“ několik posledních týdnů – o marketingu a o novelizaci zákona 38/2004 Sb., jejíž součástí je, dle návrhu, regulace způsobu výplaty provizí.

kawulok01

Milé kolegyně, drazí kolegové,

už to budou dva roky, kdy jsem psal úvodní slovo do vůbec prvního čísla Esemesky, a někdy si říkám, že čas by mohl plynout trochu volněji.:-) Chvíli jsem zvažoval, že bych zde ty poslední dva roky ze života Esemesky rekapituloval, ale … odolal jsem.:-)

Zmíním se o dvou tématech, kterými nejen já „žiju“ několik posledních týdnů – o marketingu a o novelizaci zákona 38/2004 Sb., jejíž součástí je, dle návrhu, regulace způsobu výplaty provizí.

V minulosti jsme utráceli nepřiměřené částky za různé bannery na známých i neznámých webech, za reklamy v časopisech apod. Efekt však byl téměř vždy nulový. Jak ale skoncovat se skutečností, že eSeMeSka, jedna z největších českých poradenských společností, je v našem prostředí, u konkurenčních poradců téměř neznámá? V Česku je registrováno několik desítek tisíc zprostředkovatelů. Jak docílit, aby ti z nich, kteří zvažují přechod do jiné společnosti, kdy přirozeně hledají novou příležitost, ať už z jakýchkoliv důvodů, uvažovali o eSeMeSce? Samozřejmě, musí o nás nejdřív slyšet! Cíl byl tedy pro nás jasný – dostat se do sdělovacích prostředků. Napadlo nás, co tak udělat celostátní průzkum na čtivé kontroverzní téma, a to pak „prodat“ do tisku? K tomu potřebujete dvě věci: Františka Saidla, který sestaví dotazník, a dobrou PR agenturu, která zařídí to ostatní. Výsledky jsou vám dnes již známé a podrobnosti jsou i na našem FB. Ohlasy průzkumu „Jak Češi spoří na penzi“, jež pro nás zajišťovala agentura STEM/MARK, jste mohli najít např. v MF Dnes, na iDnes.cz, investujeme.cz, na webu ČT i ČRo, zprávu vydala ČTK, rozhlasový pořad odvysílal ČRo a Evropa 2 – samozřejmě všichni s patřičnou citací zdroje. A věřím, že ještě není konecJ, že je odstartováno k pozitivní veřejné prezentaci eSeMeSky.

A druhé téma – regulace provizí? Propojím ho s tím prvním, protože zřejmě díky naší mediální aktivitě z poslední doby si nás „všiml“ i šéfredaktor Profi Poradenství & Finance – dr. Fejtek a požádal mě o vyjádření k tématu. Zde jsou některé jeho otázky a moje odpovědi:

Jaký je váš názor na vládní návrh novely zákona 38?

ZK: Navrhovaná novela zákona 38 z našeho pohledu v podstatě žádnou novelou není, protože kromě regulace způsobu výplaty provizí nic nového nepřináší. Pokud tedy nechci psát na téma regulovaných provizí v duchu známé hlášky z filmu Pelíšky „A komu tím prospějete, co?“, není moc co komentovat. V návrhu postrádám zejména ustanovení, která by vedla ke zvýšení odborné úrovně zprostředkovatelů, vyčistila by trh od tisíců „mrtvých duší“, zpřehlednila by různé kategorie zprostředkovatelů a nově by definovala jejich vzájemné vztahy.

Budete navrhovat pojišťovnám platby plných zálohových odměn, anebo spíš inkaso nějak rozložené v čase (při nějaké kompenzaci)?

ZK: Nečekám žádná komplikovaná vyjednávání. Regulaci provizí se budou muset pojišťovny přizpůsobit a nám nezbyde než to akceptovat. Tam, kde to v segmentu životního pojištění bude možné, a ta která pojišťovna ji bude nabízet, dáme přednost zálohové provizi. Rozhodně však budeme požadovat srovnatelně nastavené provize, jako budou mít ostatní velké poradenské společnosti.

Jak chystáte přizpůsobit model výplat provizí svým spolupracovníkům v souvislosti se stornofondy?

ZK: Naše společnost nikdy stornofond neměla, nemá a děláme všechno proto, abychom ho ani v budoucnu nepotřebovali. V současnosti máme za našimi bývalými poradci pohledávky po splatnosti méně než 0,3 % našeho celkového obratu.

Budete nějak interně podporovat (zálohovat, třeba částečně) produkty s provizí pay-as-you-go?

ZK: Ano, ale selektivně. Na zálohové provize budou mít nárok především ti obchodní zástupci, kteří splní jak kvalitativní, tak i kvantitativní kritéria. U každého jednotlivce budeme sledovat stornovost, kvalitu práce, případné stížnosti jeho klientů, jeho znalosti a v neposlední řadě nás bude zajímat jeho výkonnost.

Pro další komentář už místa bohužel není. Přeji všem hezké jaro!

Váš Zbyšek

01/2016

kanakova03

Milé kolegyně a kolegové, vážení čtenáři,

konec roku či začátek nového bývá obdobím, kdy rekapitulujeme uplynulé měsíce. Vyhazujeme staré diáře a otevíráme nové. Mnozí si dáváme předsevzetí, ať už pro osobní, či pracovní běh. A musím přiznat, že toto mě míjí. Snažím se přijímat dny tak, jak přicházejí, s výzvami, radostmi, úspěchem či zklamáním. Namísto nahodilého seznamu pro změnu aktivit se raději zaměřuji na ty, které mě posunou výš. A tak vnímám i SMSku… 

kanakova03

Milé kolegyně a kolegové, vážení čtenáři,

konec roku či začátek nového bývá obdobím, kdy rekapitulujeme uplynulé měsíce. Vyhazujeme staré diáře a otevíráme nové. Mnozí si dáváme předsevzetí, ať už pro osobní, či pracovní běh. A musím přiznat, že toto mě míjí. Snažím se přijímat dny tak, jak přicházejí, s výzvami, radostmi, úspěchem či zklamáním. Namísto nahodilého seznamu pro změnu aktivit se raději zaměřuji na ty, které mě posunou výš. A tak vnímám i SMSku. Těším se na každý Váš úspěch, snažím se Vám pomáhat a zajistit k jeho získání potřebný servis. I proto jsem ráda, že mohu spolupracovat s redakční radou Esemesky, kdy společně přemýšlíme, jaké informace máme v dalším čísle přinést, aby byly pro Vás čtivé a byly pro vás velkým přínosem v obchodní činnosti.

Bez zakladatelů by firma nebyla a Zbyšek s Lumírem, jako její spolumajitelé, se Vám na další stránce představí zcela neokázale. Jsem z jejich slov i fotek nadšená. Co říkáte? I bez „Saidlových receptů“, jak nevyhořet, se posunují stále dopředu spolu s Vámi a obavy z důchodu či nemocí si nepřipouštějí. Optimismus je jim velmi vlastní a Františkovy články, si myslím, čtou tak jako já jako první. Každoročním vrcholem v SMSce je pro mě vánoční večírek. Přitahuje mě změna a originalita, a přestože jsme se setkali již čtvrtým rokem ve stejném hotelu, menu, program, dárky byly snad i letos originální. Mrzí mě, že jsem Vás za vedení SMSky nemohla pozvat všechny, nicméně s Vámi, kteří jste zde byli, byla zábava perfektní a také jako každoročně se projevila Vaše štědrost. Velké díky Vám, jste pro nás velkou motivací pro další podobné akce. I letos byli našimi hosty na večírku Libor Mánek, Andrea Novotná a Vladimíra Šafaříková z Pojišťovny České spořitelny a tentokráte se Vám všem v tomto čísle blíže představí. Domnívám se však, že Vám nemohli popsat cestování po Keni, jelikož zde byli jiní, a to esemesáci, kteří se podělili o své dojmy prostřednictvím Esemesky. Nebudu už zdržovat, otočte stránku a čtěte, prosím. A neopomeňte, dle čínského horoskopu přišel rok ohnivé opice, který má být rokem pro podnikatele úspěšným, rokem podnikatelských nápadů a nových projektů v souhře s moudrostí, prozřetelností a zdravou mírou opatrnosti, absolutně přítomné vždy a všude☺. Pevné zdraví po celý rok 2016 Vám všem,

Vaše Martina

Esemeska_2016_1_02

04/2015

Esemeska_2015_4_02

odehnalova2

Ahoj milí kolegové,
kromě jiných zajímavostí naleznete v aktuálním čísle Esemesky fotografie nově rebrandované kanceláře SMS v Olomouci (str.) anebo třeba článek o tom, co za rok svého fungování přinesl projekt Galaxy v praxi. Pořádek zvyšuje zisk ☺. Možnosti rebrandu kanceláře jsem využila i já, protože to vnímám jako jeden z nejzákladnějších způsobů investování za účelem zvyšování zisků! …

odehnalova2

Ahoj milí kolegové,
kromě jiných zajímavostí naleznete v aktuálním čísle Esemesky fotografie nově rebrandované kanceláře SMS v Olomouci (str.) anebo třeba článek o tom, co za rok svého fungování přinesl projekt Galaxy v praxi. Pořádek zvyšuje zisk☺. Možnosti rebrandu kanceláře jsem využila i já, protože to vnímám jako jeden z nejzákladnějších způsobů investování za účelem zvyšování zisků! Základem je pořádek a čistota, každý ví, kde co najde… Je to jeden z nejlevnějších způsobů, když vezmu dobu návratnosti. Naše měsíční fakturace je v několika milionech, takže moje investice činila 20 % z fakturace a z toho 50 % tvořil příspěvek společnosti SMS. Výnosy nám však vzrostly v průběhu kvartálu o dalších 20 % a růst se nezastavil, ale naopak pokračuje… Máme zajímavější prostředí jak pro klienty, tak pro kolegy obchodníky, kteří se v něm cítí dobře a do práce chodí rádi. Jedním z dalších způsobů, jak pracuji na zvyšování budoucích zisků, je investice do vzdělávání mých kolegů prostřednictvím školení Galaxy v praxi. Lidé chtějí být lepší poradci, stávají se většími profesionály. Dokážou lépe předat informace klientům a zvyšují si svoje výdělky, a tím i moje samozřejmě☺… Věřím, že této výzvy využije spousta mých kolegů manažerů se stejným obchodním přemýšlením. Přeji vám zajímavé a inspirující čtení!

Andrea Odehnalová

03/2015

michal_tichacek02

Jsme jedničkou

V SMS máme super věci. Máme transparentní kariéru: umožňuje nám stoupat (nikoho nebrzdí) a dosahovat na vysoké mety jak v oblasti seberealizace, tak v oblasti příjmů. I když se to nezdá, máme u nás v SMS rozsáhlou marketingovou podporu. Analytiky, kteří dnes a denně pracují na vývoji interního softwaru SMS Galaxy a doplňují do něj zajímavé a užitečné funkce. Díky systému Galaxy se náš poradce dokáže odlišit od konkurence, a tím i nabídnout klientovi opravdu kvalitní služby na špičkové úrovni…

michal_tichacek02

Jsme jedničkou

V SMS máme super věci. Máme transparentní kariéru: umožňuje nám stoupat (nikoho nebrzdí) a dosahovat na vysoké mety jak v oblasti seberealizace, tak v oblasti příjmů. I když se to nezdá, máme u nás v SMS rozsáhlou marketingovou podporu. Analytiky, kteří dnes a denně pracují na vývoji interního softwaru SMS Galaxy a doplňují do něj zajímavé a užitečné funkce. Díky systému Galaxy se náš poradce dokáže odlišit od konkurence, a tím i nabídnout klientovi opravdu kvalitní služby na špičkové úrovni. V době, kdy česká legislativa přichází s výraznými regulacemi a zavádí kvalitativní požadavky na poskytování finančního poradenství, je stoprocentní servis měřítkem dobré a spolehlivé společnosti, která má svou vizi na několik let dopředu jasně vydefinovanou a jde si za ní! Prostřednictvím našeho Stromu vzdělání nabízíme kvalitní vzdělání VŠEM, a to úplně zadarmo. Společnost SMS stále investuje do našeho profesního růstu, a chce tak vytvořit jedinečný a dlouhodobě funkční model. Myslí to s námi opravdu vážně. Mimochodem na trhu je zcela běžné, že poradci jiných firem si vzdělání musí hradit sami.

Neopomínejme další benefity, jako jsou vysoké a transparentní provize, které – a to mi věřte – nemá nikdo na trhu. Podmínky u naší „konkurence“ znám velmi dobře a svá tvrzení můžu zájemcům klidně dokázat. NTB, tiskárny, SignPady, mobilní tarify, SMS operativní leasing, rebrand nebo podpora kanceláří a celá řada dalších pro nás důležitých věcí, které nám společnost SMS nabízí jako podporu v našem společném byznysu – i to nikdo z našich konkurentů nemá v takové míře jako my! Každý takový systém se dá vytvořit znovu nebo napodobit, ale může to trvat dva, tři, pět let. Co se ale napodobit nedá, jsou jedineční lidé, s nimiž v SMS spolupracujeme. A taky firemní kultura, naše společná energie, která nás spojuje. Neznám obor, možná kromě sportu, kde by tak moc záleželo na tom, s kým a jak pracujeme a co nám lidé kolem nás předávají. Řiďme se tím každý den a učme se od úspěšných. 

V tomto čísle ESEMESKY najdete povedený double rozhovor s bratry Nesetovci, kteří jsou velmi úspěšní, pracují na sobě a na svých týmech. Já za sebe jim přeji hodně dalších úspěchů a motivace do příštího období, ať se daří ještě víc. Vám čtenářům přeji příjemné, pohodové a pracovně úspěšné léto. Užijte si ho společně
s naší ESEMESKOU.eu a děkuji za vydařenou Svatojánskou noc na Kořenci – bylo to jako vždy jedinečné, ale to jen díky vám…

Michal Ticháček

Esemeska_2015_3_02

02/2015

Esemeska_2015_2_02

vavrecka01

Úvodní slova v časopisech většinou nečtu. Když jsem byl požádán, abych se toho zhostil, trochu jsem se bál. Dobře vím, že napsat pár smysluplných vět je někdy velká dřina. Dovolte mi zdůraznit dvě záležitosti, které jsou z mého úhlu pohledu – toho obchodního – mou součástí. 1) Zkušenosti s firemním obchodem po novele Zákona o dani z příjmu: Proslýchá se, že zpřísnění podmínek pro daňové úlevy na životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele způsobilo to, že je tato část trhu životního pojištění prakticky mrtvá…

vavrecka01

Úvodní slova v časopisech většinou nečtu. Když jsem byl požádán, abych se toho zhostil, trochu jsem se bál. Dobře vím, že napsat pár smysluplných vět je někdy velká dřina. Dovolte mi zdůraznit dvě záležitosti, které jsou z mého úhlu pohledu – toho obchodního – mou součástí. 

1) Zkušenosti s firemním obchodem po novele Zákona o dani z příjmu: Proslýchá se, že zpřísnění podmínek pro daňové úlevy na životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele způsobilo to, že je tato část trhu životního pojištění prakticky mrtvá. Když to říkají zástupci pojišťoven, tak to nevadí. Ale když tohle prohlásí několik mých nejbližších kolegů, tak mě to naštve. Vždyť rozjíždíme řadu nových projektů! Abych měl měřitelné informace, nechal jsem připravit podrobnou analýzu. A jak je na tom SMS v meziročním srovnání? 1. Q 2014 vs. 1. Q 2015 = nárůst o 16 %! Máme totiž řešení, které nám dává unikátní konkurenční výhodu, která klienty mile překvapuje. Kdo nelenil a přišel na Basic firemního obchodu, už ví, kde je potenciál. 

2) Znovu emoce zapříčinily, že jsem chtěl znát odpovědi, na neadekvátní námitky poradců, že něco nejde. Po určitém čase Vám nezbude, než jít příkladem a dokázat, že to jde. Stalo se a rok strávený v terénu stál za to! Dal vzniknout nové koncepci a vizi vedení obchodního rozhovoru. Jde o zcela jednoduchý návod podložený mou vlastní praxí s názvem Galaxy v praxi. O programu Galaxy však seminář v zásadě není! Podívejte se sami na to, jak meziročně vzrostl příjem některým kolegům a v čem oni sami vidí přínos tohoto tréninkového semináře. Stále je co zlepšovat a tímto způsobem to jde (viz str. 15-16).

Esemeska není časopis, kde se dočtete novinky z bulváru, ani časopis tvořený za účelem tleskání si, jak se to nosí mnohdy v jiných médiích. Pokud by se tomuto trendu esemeska jen trochu podobala, dejte mi prosím vědět, abych zbystřil a zaznamenal, že naše společná snaha o pravý opak se nedaří. Závěrem tohoto úvodního slova mi dovolte Vám popřát hodně obchodních úspěchů.

Aleš Vavrečka

01/2015

molin02

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rok se s rokem sešel a Vánoce i oslava příchodu Nového roku jsou za námi. Přelom roku si však zaslouží trochu bilancování a plánování do budoucna. Mojí odpovědností finančního ředitele je především finanční zdraví SMS a myslím, že se nám v této oblasti v loňském roce dařilo. O finanční kondici SMS, nechť svědčí například realizace významných investic. K těm se řadí zejména nové reprezentativní prostory v AZ Tower Brno, které jsme slavnostně otevřeli v březnu, a v listopadu dokončená rekonstrukce back office ve Frýdku-Místku…

molin02

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rok se s rokem sešel a Vánoce i oslava příchodu Nového roku jsou za námi. Přelom roku si však zaslouží trochu bilancování a plánování do budoucna. Mojí odpovědností finančního ředitele je především finanční zdraví SMS a myslím, že se nám v této oblasti v loňském roce dařilo. O finanční kondici SMS, nechť svědčí například realizace významných investic. K těm se řadí zejména nové reprezentativní prostory v AZ Tower Brno, které jsme slavnostně otevřeli v březnu, a v listopadu dokončená rekonstrukce back office ve Frýdku-Místku. A protože naší prioritou v obou případech bylo, aby nové prostory byly opravdu reprezentativní, zároveň přátelské a hravé, vyšplhaly se celkové náklady na realizaci zmíněných projektů až na 4,5 mil. Kč. Vše jsme však s přehledem zvládli, a tak se už v klidu mohu těšit na nové výzvy roku 2015. Na stránkách nového čísla magazínu ESEMESKA.eu, které právě držíte v rukou, naleznete reportáž z Vánočního večírku, na kterém jsme se bavili, oceňovali, bilancovali a těšili se z výborného jídla (str. 21-25), dále pak novinky z firemního života (nejen pracovního) v rámci Akcí SMS na území ČR (str. 11–12) v článcích Den s MetLife na střelnici Holasice a Svatomartinské posezení s Kooperativou. Na stranách 17–18 se dozvíte, jak bylo esemesákům v daleké cizině, ať už s Generali na Kanárech, či s ING v New Yorku. Jedním z taháků tohoto čísla je určitě článek na str. 3-4 s názvem Jsme technologickou jedničkou I – Elektronický tisk. Poradci vybaveni technikou a znalostmi mají nesporně vyšší sebevědomí, s čímž souvisí i vyšší profesionální úroveň a kvalita poradenské praxe. A nezapomněli jsme ani na vzdělávání na str. 13-14, kde se můžete začíst do dalšího pokračování seriálu odborných článků o počítačovém programu Galaxy s názvem G jako GENEZE kvalitního poradenství. Ani v tomto vydání nechybí už tradiční rubriky rozhovorů – Lidé mezi námi a Naši partneři.

Věříme, že si se zájmem přečtete na str. 5–7 povídání o tom, jak mnohaletý manažer SMSky Martin Velička sklízí úspěchy na koncertech a jak umí válet na hudebních festivalech coby basák kapely Dolls In The Factory. Na str. 15–16 nepropásněte rozhovor s Jitkou Konopáskovou z Generali. Zjistíte, čím vším si v průběhu patnácti let v pojišťovnictví prošla, a jak jí to umožnilo získat řadu zkušeností v oboru. Nepřehlédněte nejzajímavější tweety na str. 20, které Vám poskytnou aktuální krátké zprávy o povinných certifikacích, dílčí úpravě Kariérního řádu a další informace z dění v našem oboru. Doufám, že se Vám následující stránky budou líbit! Závěrem všem děkuji za dosavadní spolupráci i přízeň a věřím, že ji SMSce zachováte i v roce 2015. 

Miroslav Molin

Esemeska_2015_1_02

02/2014

Esemeska_2014_2_02

wolter01

Vážení kolegové a milí čtenáři,
vítám Vás u nového čísla časopisu ESEMESKA.eu, které Vás seznámí s vývojem naší společnosti až do doby současné. Mám to štěstí, že jsem byl přítomen u jejího vzniku jako její zakladatel. Aktivně jsem se podílel na veškerém dění, které významně ovlivnilo budoucí vývoj společnosti. Začátky mého působení v naší branži u České pojišťovny sahají k roku 1993… 

wolter01

Vážení kolegové a milí čtenáři,
vítám Vás u nového čísla časopisu ESEMESKA.eu, které Vás seznámí s vývojem naší společnosti až do doby současné. Mám to štěstí, že jsem byl přítomen u jejího vzniku jako její zakladatel. Aktivně jsem se podílel na veškerém dění, které významně ovlivnilo budoucí vývoj společnosti. Začátky mého působení v naší branži u České pojišťovny sahají k roku 1993. Zkušenosti a praxi jsem získával po dobu 8 let na pozici pojišťovacího zástupce a později jako vedoucí obchodní skupiny. Za tu dobu se podstatně měnily i pracovní postupy. Zažil jsem nejrůznější způsoby sjednávání pojištění. Patřily k nim návštěvy klientů v domácnosti, nebo také jejich přímé oslovení, například na vrátnicích velkých podniků. Často jsme pojistné smlouvy uzavírali přímo na místě, což je dnes až neuvěřitelná představa. Mé rozhodnutí podílet se na vzniku společnosti SMS padlo v roce 2001. Začátky se odehrávaly se skupinou asi 30 poradců ve čtyřech kancelářích, které se uvolnily po bývalých úřednících Válcoven plechu Frýdek-Místek. O tomto období se dočtete více na str. 7 v článku Evoluci nezastavíš! Toto vydání našeho společného magazínu se věnuje nejen začátkům a vývoji společnosti až k dnešním dnům, ale rovněž aktuálním informacím a tématům. Za zmínku stojí jistě rozhovory s Lucií Macíkovou v rámci rubriky Lidé mezi námi na str. 5 nebo povídání s Michalem Prátem ze seriálu Naši partneři na str. 13. V tomto čísle najdete další pokračování ze série článků na téma 
o počítačovém programu Galaxy, kde se na str. 9 dovíte o řadě zajímavých tipů, které už nyní vydělávají peníze. S akčními závěry ze setkání strategického týmu SMS se seznámíte na str. 11 a zajímavosti o rekonstrukci tzv. back office ve Frýdku-Místku se dočtete na str. 3. A co ještě? Určitě Vás pobaví perličky a postřehy ze života SMSky na golfových turnajích, které najdete na str. 15, a nezapomeňte si přečíst novinky v Nejzajímavějších tweetech. Budeme rádi za jakékoliv konstruktivní připomínky. Zpětná vazba určitě poslouží ke zlepšení kvality a čtivosti našeho společného díla.

Lumír Wolter

01/2014

kawulok01

Vážení čtenáři, milí kolegové,

právě jste otevřeli první číslo našeho společného magazínu ESEMESKA.eu. Jeho podobu, obsah i formu jsme „ladili“ zejména v posledních dvou měsících, kdy jsme po prvním, tzv. „nultém“ čísle, vydaném v omezeném nákladu, dospěli k finální podobě, kterou nyní držíte v rukou. Magazínu ESEMESKA.eu přikládáme velkou důležitost a považujeme jej za další významný krok při tvorbě naší korporátní identity, vzájemné sounáležitosti a jakési vnitřní hrdosti na naši společnost a její činnost…

kawulok01

Vážení čtenáři, milí kolegové,

právě jste otevřeli první číslo našeho společného magazínu ESEMESKA.eu. Jeho podobu, obsah i formu jsme „ladili“ zejména v posledních dvou měsících, kdy jsme po prvním, tzv. „nultém“ čísle, vydaném v omezeném nákladu, dospěli k finální podobě, kterou nyní držíte v rukou. Magazínu ESEMESKA.eu přikládáme velkou důležitost a považujeme jej za další významný krok při tvorbě naší korporátní identity, vzájemné sounáležitosti a jakési vnitřní hrdosti na naši společnost a její činnost. Jsme přesvědčeni, že bude rovněž nápomocen při prezentaci naší společnosti navenek. Mimo jiné také proto, že se snažíme, aby z každého čísla magazínu ESEMESKA.eu „dýchla“ na jeho čtenáře duše a filozofie celé naší činnosti – snahou je nabídnout lidský, ne stroze formální, a čtivý obsah. Budeme Vám samozřejmě vděční za Vaše připomínky, zpětnou vazbu i jakoukoliv konstruktivní kritiku. Také Vámi projevený zájem o případnou vlastní tvůrčí činnost spojenou s příspěvky do časopisu bude pečlivě zvažován a kvitován. Časopis ESEMESKA.eu bude vydáván jako čtvrtletník, do konce tohoto roku se tedy můžete těšit ještě na další dvě čísla. Pevně věřím, že se Vám magazín ESEMESKA.eu bude líbit, a že v něm každý z našich spolupracovníků najde několik témat, která jej obohatí a která si s chutí přečte.

Zbyšek Kawulok

Esemeska_2014_1_02