2 jachty, 16 kolegů, 2 kapitáni… týden před námi

Na začátku letošního roku vyhlásil můj kolega Jirka Matějíčný pro své poradce tzv. „motivačku“. O co šlo? Týdenní plavba mezi chorvatskými ostrovy na dvou luxusně vybavených jachtách Bavaria Cruiser 46. Říkám si super akce – chci jet taky 😉 Naštěstí jsem z přátelství pozvánku dostal a mohl jsem si užít all inclusive dovolenou spolu s 18 dalšími kolegy, sponzorovanou Jirkou Matějíčným.

jachty 1

… je květen, sezóna se chystá na start a my vyrážíme dvěma vypůjčenými dodávkami směr Hranice Trogir. 26. května ve 20 hodin dorážíme do cíle, trasa dlouhá 984 kilometrů nám trvala cca 12,5 hodiny.

… nalodění není žádná sranda člověk musí nanosit veškeré jídlo a bagáž s sebou až k lodi, a co čert nechtěl naše dvě krásky stály aaaaž na konci toho nejdelšího mola, které bylo v přístavu. Jsme tým, to musíme zvládnout levou zadní😊 Oblečení, batohy, nealko, alko a hlavně jídlo na celý týden pro 18 osob bylo na lodích cobydup! 

…. esemesácká vlajka natažena: vybaveni firemními dresy vyplouváme poznávat krásy jachtingu a chorvatských ostrovů. Za mě první a vynikající zkušenost, člověk se za týden naučí hodně: vázat uzly, natahovat plachty, snídat Diplomático s pivem, vařit v pohyblivé kuchyni, řídit loď a mnoho dalších užitečných věcí, co k jachtingu patří. 

Musím říct, že mám za sebou pět krásných dní jachtění, někdy vítr foukal, někdy zase ne, to už asi k jachtám patří. Každý den jsme pluli na jiné místo a jako správní turisté jsme pokaždé po připlutí do přístavu nebo k pevnině šli poznávat krásy tamního města nebo hor. Obepluli jsme ostrovy Hvar, Šolta, Brač a navštívili hodně pěkných míst, která nejdou slovy ani popsat.

Děkuji Jirkovi za pozvání na skvělou akci a taky všem ženám, které pluly s námi, protože nám po celou dobu připravovaly ty nejlepší snídaně a obědy na světě😊

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.