Čtyři G s Kooperativou (Golf – Gibraltar – Gurmán – Gurmet)

Pozvání ředitele externího obchodu Kooperativy Richarda Procházky přijala dvacítka esemesáků včetně celé správní rady SMS a ti si na pětidenním zájezdu směr Malaga fakt užívali.

malaga-nahled

Významy slov golf a Gibraltar jsou jasné každému, ale pojmy „gurmán – jedlík“ a „gurmet – labužník“ by mohly leckoho poplést, a tak jen pro pořádek uvádíme skutečný význam těchto slovíček. Milovníci slasti a pohodlí, taktéž požitkáři a rozkošníci v jídle si tedy přišli na své.

Epikurejský zážitek s Kooperativou

malaga_ctyri_geckaSkupinka nesmělých, malinko nevýrazných a přesto vysmátých účastníků zájezdu, která se srazila na letišti směr Malaga s přestupem v Bruselu, hned v počátku nenasvědčovala tomu, co bude následovat. K základní dvacítce smsáků se připojili Richard Procházka, nový key account manažer pro naši společnost Aleš Černý, trenér David Kaplan, profesionální hráč golfu Marek Nový a Lukáš Randák coby zástupce cestovní agentury.

Odpolední přílet do AC Hotels Marriot v centru přístavního města Andalusie (pozn. poblíž nádherné katedrály Catedral de la Encarnación) však nenechal nikoho na pochybách, že je na správném místě, ve správný čas, se správnými lidmi.

gurmet-gurmanJeden velký epikurejský zážitek s Kooperativou byl uveden společnou svačinkou a následnou večeří v restauraci El Meson de Cervantes. Sluší se konstatovat, že tamní kuchyně patřila k jedné z nejlepších a ještě při zpáteční cestě se všichni při příjemných vzpomínkách mlsně olizovali.

Golfové hřiště s akademií

golfDruhého dne se za slunečného počasí vydalo čtrnáct golfistů na golfové hřiště Parador. Sympatickým počinem bylo zajištění akademie pro negolfisty, kteří tak neměli šanci hru odmítnout. David s Markem se postupně věnovali všem a snažili se poradit s herním uměním, jak nejlépe dokázali.

Čtvrtek byl rovněž den, kdy jsme naposledy viděli slunce. Odpoledne nás totiž přepadl od šestnácté jamky déšť a doprovázel nás až do odletu. Je to úsměvné, neb Malaga má velmi slunečné podnebí, statisticky – přibližně tři sta třicet slunečných dní v roce. A my si vybrali z našeho pětidenního pobytu čtyři z třiceti pěti deštivých dnů v roce.

svatomartinske_posezeniNásledovala procházka městem v dešti. Úkryt jsme nalezli v impozantní Catedral de la Encarnación, která také nese název La Manquita („ta jednoramenná“). Toto pojmenování vzniklo z faktu, že její druhá věž nebyla kvůli nedostatku peněz nikdy dokončena. Někteří hledali úkryt před deštěm v rodném domě Pabla Picassa na náměstí Plaza de la Merced.

Samozřejmě jsme se těšili na další večerní kulinářský zážitek za doprovodu živé hudby v místní vyhlášené restauraci El Pimpi. Rozhodně jsme se museli vloudit do paměti muzikantů a personálu restaurace jako lvi salónu, kdy někteří z nás dokázali tanečními kreacemi zlákat místní Španělky a pobavit tak ostatní hosty. Noční život zakusili někteří z nás po půlnoci až do rána na známé malagské diskotéce se saxofonistou a skvělým bubeníkem.

Jak naložit s časem mezi kapkami deště

Ranní vytrvalý déšť třetího dne zájezdu neodradil jen část náruživých golfistů, kteří se vydali opět za hrou na hřiště Torrequebrada. Velmi působivá scenérie hřiště táhnoucího se kolem moře golfisty zcela pohltila a ti s radostí procházeli mezi kapkami, pravda mnohdy, silného deště. Teplota vzduchu byla docela příjemná, a to bylo rovněž důvodem, proč neutíkat z hřiště pryč.

Ostatní zůstali lelkovat v areálu hotelu, kde se věnovali diskuzi s Richardem a Alešem u dobrého jídla a pití. Odpoledne vyrazili na projížďku lodí kolem Malagy. Při procházce centrem nasávali atmosféru starověkého středomořského přístavu. V centru zájmu některých se objevilo i obchodní centrum Malagy s hlavní třídou Larios, ze které vychází nejen mnoho ulic a uliček s obchůdky a bodegy, ale také moderními bary. Zajímavá byla i blízká roztomilá náměstí, kde to žije nočním životem.

Den jsme zakončili večeří v místní restauraci El Refectorium nad osvětlenou romantickou Malagou, kde na nás čekaly ty pravé gurmetské zážitky – např. mandlová polévka, grilované chobotničky, steaky z tuňáka či mladého býčka a lahodný desert. Skvělé víno na stolech báječně doplňovalo chuťové zážitky. Následovala noční zábava v hotelu s kapelou z restaurace El Pimpi a přesun některých vytrvalých účastníků zájezdu na malagskou diskotéku.

Gibraltarské opice a letadla

gibraltarPředposlední (čtvrtý den) se nesl v duchu celodenního relaxu po zážitcích z předchozích dnů. Golfisté vyrazili na další hřiště Cala Asia a negolfisté se vydali autem na Gibraltar s touhou vidět Afriku a opice. Viditelnost byla dobrá pouze k opicím, ale i tak to stálo za to. Letadla přistávala kousek od našich pohledů – ani tato rarita Gibraltaru nás neminula.

Nelze opomenout odvážný a samostatný výlet Petra Bílka s Michalem Ticháčkem po vlastní ose rychlovlakem do Madridu za fotbalem.

Golf byl bezchybný, trenér David i profi-hráč Marek byli z našich výkonů nadšeni. David utrousil poznámku: „Musím říct, že jste skutečně dobrý oddíl“. A tím jsme také byli po celý den, mnohdy i po celou noc.

Poslední společný večer jsme strávili kousek od hotelu v restauraci El Tres. Po dalších lukulských hodech následovalo poděkování Richardovi za pozvání a ostatním za skvělou organizaci – a hlavně za čtyři dny plné dobré nálady a smíchu, relaxace, sportu, procházek, nevšedního jídla a výborného pití.

Loučení s Malagou

Příjemně unaveni se loučíme s Malagou i jeden s druhým. Poslední den přinesl, kromě loučení při ranní pozdní snídani a balení zavazadel, také odlet v odpoledních hodinách z Malagy do Bruselu a poté do Prahy.

Na letišti už mnozí z nás pracují na svých NTB a snaží se opět vplynout do reálu života. Za pár hodin jsme zpět v pracovním světě SMS. Tento mimopracovní čas na zájezdu neměl chybu. Slunce jsme popřáli i těm, kteří s námi nejeli, a dokázali jsme prožít dovolenou naplno. Byl to vskutku epikurejský zážitek.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.