Golf na lyžích aneb Provizní bonusy jinak

Provizní bonusy České podnikatelské pojišťovny za růst produkce a obratu se akcionáři společnosti SMS finanční poradenství rozhodli investovat do společně stráveného času SMSáků a ČPPáků na ledovci. A lyžařsko-golfová akce opravdu stála za to. 

golf-na-lyzich-str
Na skok na Kaprun

Lyžařskou i golfovou výbavu naložili do aut jednoho květnového rána jednak vedení SMS, odborní garanti a několik vybraných SMSáků, jednak zástupci společnosti ČPP René Heinc a Matouš Petržela. Všichni společně jsme poté vyrazili za krásami rakouských Alp do městečka Kaprun. Cesta příjemně ubíhala a po několika krátkých zastávkách jsme se již kochali alpskou přírodou. Na občerstvení jsme zastavili ve vyhlášené a turisty vysoce oceňované restauraci poblíž Mondsee před Salzburkem. Větší požitkáři dali přednost famózním steakům, avšak náruživí a nedočkaví golfisté uháněli dál s prázdnými žaludky, aby stihli golfový „tee time“. Nás ostatní přivítala pohledná a česky mluvící obsluha kaprunského hotelu Svatý Florian krátce před večeří.

Ledovec Kitzsteinhorn (3029 m n. m.) a golfové odpoledne

Druhý den už v 8.15 stoupali lyžaři lanovkou na takzvanou „kočičí“ horu Kitzsteinhorn, aby si užili doslova letní lyžovačku při 16 stupních. Po několika hodinách pak s bolavými koleny sjížděli lanovkou dolů do hotelu vyměnit lyžařské oblečení za golfový outfit. Odpoledne totiž patřilo golfu na 18jamkovém hřišti poblíž městečka Zell am See, obklopeném majestátními vrcholky nejvyššího evropského pohoří – Grossglockner (3 798 m), Grossvenediger (3 662 m) anebo Hocheiser (3 206 m). Nelyžaři měli za sebou už první osmnáctku. Byli mezi nimi i tací, kteří se přidali k nám, aby pokořili rekordy svých dopoledních odpalů přes 300metrovou hranici, případně vodní překážku. Nenásilný organizátor René Heinc nám nabízel i další možnosti sportovního vyžití v Kaprunu a nalákal nás k návštěvě blízkého lázeňského komplexu Tauern Spa, kde jsme si doslova rochnili a oddávali se slastem vodního světa a blahodárné relaxaci v pestrém výběru saun. Po dopoledním lyžování a 36 jamkách jsme se večer cítili skvěle odpočati a nabiti horským sluníčkem. Opojeni přírodou i tím, co všechno jsme za jediný den dokázali (někteří muži to ve svém věku zvládali báječně), jsme se večer bavili ve velmi družné atmosféře dlouho do noci. Pár mlaďochů vytrvalo až do ranních hodin.

Proměnlivé květnové počasí a odpolední bouřka na golfu

Předpovědi počasí na další den se shodovaly, že bude pršet, ale každá z nich prorokovala jiný čas deště. I přesto někteří lyžaři vyrazili na svah, jiní v teple svých pokojů pracovali nebo na terase popíjeli kávičku a obdivovali krásy okolí. Odpolední golfovou hru ale déšť přece jen narušil. U šesté jamky se zvedl obrovský vítr a průtrž mračen nás zahnala do hotelu. V baru už v příjemné náladě posedávali kolegové a pracovní diskuse prokládali pivem. K večeři jsme si vychutnali vídeňský řízek a konečně se pořádně ohřáli u originální běloruské vodky na oslavu a zakončení zdařilého výletu. SMSáci jsou celkem slušný oddíl, takže o vtipy a zábavu nebyla nouze. ČPPáci k nám výborně zapadli a také oni přišli se svou troškou do mlýna.

A zase zpět

Na zpáteční cestě se ještě skupinka golfových nadšenců zastavila v nejkrásnějším rakouském golfovém areálu v Adamstal. A opravdu nám přecházel zrak: nádherná panoramata rakouských Alp, rozhlehlé a dokonale upravené greeny. Po celou hru na 18, vlastně nakonec na 19 jamkách (poslední byla snad jako překvapení), jsme byli v euforii z přírody, úžasného hřiště i našich výsledků. Unavení, ale šťastní jsme po malé večeři v golfové klubovně pokračovali v cestě domů, čekalo nás ještě 400 km. Dovolím si za všechny říct, že jsme si to užili plnými doušky, tak jak to umí jen SMSáci. Děkujeme vedení SMS a ČPP za skvěle vymyšlenou společnou akci plnou smíchu, zábavy, sportu a dobrého jídla a pití.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.