Jaká byla 1. konference bez zbytečných řečí

Je 21. dubna lehce po desáté dopoledne. V přednáškovém sálu Clarion Congress Hotelu Ostrava se už pomalu usazuje na dvě stě esemesáků a 1. konference bez zbytečných řečí právě začíná. Výjimečná je však v tom, že je naprosto a zcela pracovní. Tedy žádné řečičky, žádné poplácávání se po ramenou, ale přímo k věci: jak si Esemeska stojí, jaké nové nástroje mohou nyní poradci a manažeři SMS využívat, jak funguje SMS OpenDay nebo proč stojí za to využívat kalkulačky na firemním webu. Mnoho informací, mnoho nápadů a podnětů pro každodenní práci… Věříme, že si každý z účastníků odnesl inspiraci a nové impulsy pro jednání s klienty, vyhodnocování svých výsledků, komunikaci se členy týmu nebo třeba oslovování nových spolupracovníků. Jednotlivé body programu vám představíme v následující reportáži.

Jak se daří Esemesce? Konkrétní čísla najdete v grafech na závěrečných stránkách tohoto čísla časopisu. Pro zajímavost však například uveďme, že průměrné listopadové provize stovky nejlepších esemesáků loni činily 154 641 korun, a pokud budeme počítat průměrné provize první pětistovky, dostaneme se na číslo 48 156 korun. To vůbec není špatné…

kongerence 1

Znám jeden software

Když došlo na představení zcela zásadně vylepšeného pracovního nástroje poradců i manažerů nazvaného dIN, vypadalo to zpočátku na technické problémy.  Vzteklý Aleš Vavrečka zlostně odhazuje notebook, kde mu systém ne a ne najet, a s naštvaným výrazem vybíhá ze sálu. Hned za ním odchází Andrea Odehnalová, aby ho uklidnila… Zbyšek Kawulok uvádí věci na pravou míru a všem, kdo nevěřícně přemýšlejí, co se vlastně stalo, vysvětluje: Právě jsme veřejně zahodili starý systém KIS! Do toho svým školeným tenorem prozpěvuje IT ředitel SMS Petr Volný árii Kecala z Prodané nevěsty: Znám jeden software…

kongerence 2

dIN a jeho přednosti

digitální Informační nástroj neboli dIN je úžasná inovace,“ shrnuje hodinu a půl trvající prezentaci nového komplexního nástroje pro poradce a manažery Honza Měšťánek. A Michal Ticháček navazuje: „Mezi jeho hlavní přednosti patří rychlost – se starým softwarem naprosto nestrovnatelná, komplexnost, efektivita a vzájemná propojenost veškerých agend v něm obsažených.“ Zbyšek Kawulok dodává: „Není možné v rámci jednoho vstupu na konferenci představit všechny možnosti nového softwaru, ale věřím, že se s ním všem poradcům i manažerům SMS bude dobře pracovat a postupně každý objeví celou řadu detailních funkcí, které usnadní práci.“

kongerence 3

A co na prezentaci dINu říkají oslovení účastníci konference?

Radek Mikuš: dIN znamená obrovské posunutí dopředu v technologických možnostech. Doposud jsme psali hodně reportů na papír, neměli jsme ucelený přehled o své práci. dIN v každém případě přináší velké zjednodušení. Hodně mě zaujala možnost vyhlašování a vyhodnocování manažerských soutěží.

Petr Sázavský ml.: Věděl jsem, že se něco podobného připravuje, ale nečekal jsem, že to je tak komplexní záležitost. Což je super. Ale myslím, že tenhle nástroj měla mít firma už dávno, před pěti, sedmi lety. A co na dINu určitě ocením? Určitě jeho rychlost.

Radmila Hanáková: Vnímám dIN jako velké pozitivum pro Esemesku i pro všechny poradce. Veškeré informace o klientovi v nové aplikaci okamžitě najdu – na jednom místě a nemusím procházet každou smlouvu zvlášť.  Přehled o celém portfoliu klienta tak nyní získám jedním kliknutím. dIN jistě ocení i manažeři, kteří si vyhledají potřebná data a mohou tak lépe spolupracovat s poradcem.

Ivana Tesařová: Věděla jsem, že se na vývoji dINu náš zemský ředitel podílí. A věřím, že vše bude fungovat tak, jak bylo prezentováno. Najít sestavy klientů, zda jsou smlouvy proplaceny, zda jsou aktivní, nebo třeba vyhodnocovat soutěže ve starém systému, to vše dalo dosud hodně práce. Tohle by se teď mělo zásadně zjednodušit a zrychlit.

Jak probíhá SMS OpenDay?

Důkladně to přítomným popsal Aleš Vavrečka. A pozor, setkání se zájemci o informace o společnosti SMS už nebude probíhat pouze v Praze, ale i v dalších městech: v Brně, v Frýdku-Místku a zájem hlásí i Olomouc!

kongerence 4

Za minutku srovnáte nabídku pojišťoven

Marian Lichner začíná u svých klientů pojištěním vozidla a pak se věnuje pojištění majetku. A jako nejúspěšnější poradce za rok 2015 a druhý nejúspěšnější v roce 2016 o tom asi něco ví. A jak lze nyní řešit s klienty pojištění vozidel úplně jednoduše, seznámila osazenstvo sálu Martina Kašpárková spolu s Lumírem Wolterem. Softwarový nástroj označovaný jako majetkový srovnávač a sjednávač vyřeší za poradce skoro vše. Stačí zadat data a poté s klientem vybrat ze zpracovaných nabídek to nejlepší či nejlevnější řešení. No a následně už jen sjednat pojištění online.

kongerence 5

Welcome call

Zda jsou klienti spokojeni s prací poradce, lze zjistit prostřednictvím takzvaných welcome calls. A jaké jsou výstupy z 937 uskutečněných telefonních hovorů? Více než dobré, ani jeden problém s ověřením klienta, naznačují grafy prezentované Lumírem Wolterem.

Jak Esemeska funguje na sítích

František Saidl má radost, že se konečně dostává ke slovu:-). A spolu se Zbyškem Kawulokem představuje nové webové stránky společnosti SMS finanční poradenství. Upozorňují především na bezva nástroje, jako je provizní kalkulačka, manažerská kalkulačka nebo kalkulačka stabilizačního účtu, na nichž lze jednoduše spočítat vše, co případného zájemce o profesní spolupráci zajímá.

kongerence 6

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.