New York s ING byl jeden velký zážitek

Esemáci letí do New Yorku za Fantómem .

Empire-State-Building-str

Tak to tu ještě nebylo! Zcela mimořádných zážitků se dostalo čtyřem poradcům a jednomu zástupci vedení SMSky při návštěvě New Yorku na základě půlroční soutěže vypsané ING životní pojišťovnou. Soutěž vyhlášenou exkluzivně pro poradce SMS finanční poradenství bezkonkurenčně vyhrála Veronika Grossová, která taky jako jediná splnila oficiální podmínky soutěže. Na zájezd byli pozváni i další tři poradci v pořadí 2., 3. a 4. místa:

  • 2. místo Jiří Kotouček,
  • 3. místo Radoslav Hagen,
  • 4. místo Petr Smékal.

Za vedení SMSky se zúčastnil Miroslav Molin. Podzimní termín zájezdu v době od 26. 11. do 1. 12. se nesl ve znamení oslav Dne díkůvzdání, což je v USA zcela výjimečný svátek, který se slaví s velkou pompou.

Kaleidoskop nabitého programu  aneb Co jsme vše zažili?

26. 11. 2014

Po srazu na letišti v Praze nás ve středu 26. 11. čekal odlet do New Yorku s přestupem ve Frankfurtu. V pozdním odpoledni po příletu do NY jsme odjeli soukromým minibusem na ubytování v hotelu Mela Times Square**** . Měli jsme štěstí – hotel měl úžasnou polohu v centru města jen pár kroků od Times Square a všech důležitých bodů v NYC.

27. 11. 2014

Co vše účastník zájezdu zažije, když přijede navštívit New York a vlítne rovnou do oslav Dne díkuvzdání, jsme si vychutnali hned následující den – ve čtvrtek 27. 11. Největší svátek v USA, Den díkuvzdání, jsme zahájili v centru města, kde tradiční průvod prochází ulicemi, které jsou hustě lemovány přihlížejícími. Navštívili jsme také budovu Empire State Building. Večer jsme si v předních řadách divadla Majestic Theatre na Broadwayi užili nádherné představení „Fantom opery“.

28. 11. 2014

Pátek 28. 11. 2014 nás čekala prohlídka NY s průvodkyní – procházka po Manhattanu, kde viděli mimo jiné slavný apartmánový dům Dakotu. Jde o dům, v němž žil a před kterým byl zavražděn John Lennon. Prošli jsme Central Parkem, slavnou Pátou Avenue. Na kávu a zákusek jsme se stavili v legendárním hotelu Plaza. Jelikož tento den začíná oficiálně vánoční sezóna a jedná se o tzv. Černý pátek, kdy většina obchodních řetězců v USA a Kanadě zahajuje výprodeje za výrazně snížené ceny, šli jsme toto osobně zkontrolovat například do Apple Store na Páté Avenue nebo do obchodního domu MACY´S.

29. 11. 2014

V sobotu 29. 11. jsme vypluli lodí směrem k Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a dále na ostrov Ellis Island s Muzeem emigrace. Odpoledne program pokračoval návštěvou finanční čtvrti a slavnou Wall Street včetně Trinity Church. Dále jsme pokračovali směrem na Brooklynský most. Oběd jsme si dali v čínské čtvrti. Večeři jsme si pak užili u výborných steaků ve francouzské restauraci vedle našeho hotelu. Luxusní zážitek – byly to jedny z nejlepších steaků, jaké jsme kdy jedli.

30. 11. 2014

Nedělní 30. 11. se nesl ve znamení zcela odlišného New Yorku. Jeli jsme do kouzelné newyorské čtvrti Harlem, kde jsme viděli slavná místa, jako např. Divadlo Apollo, Columbijskou univerzitu, kde studoval např. současný americký prezident Barack Obama. Poté jsme opustili Manhattan a přemístili se na nedělní bohoslužbu v newyorském obvodu Bronx s neskutečnými gospelovými černošskými zpěváky. Po návratu na Manhattan a návštěvě Rockeffelerova centra jsme dokončili nákupy, rozloučili se s Times Square a Broadwayí a večer odjeli na letiště.

1. 12.2014

V pondělí 1. 12. 2014 nás čekal návrat do ČR. I když nás poslední den postihla jak stávka letecké společnosti Lufthansa (zrušili náš let z Frankfurtu do Prahy a letěli jsme do Vídně), tak dopravní kalamita v ČR, kdy někteří do svých domovů docestovali až v úterý, celý zájezd jsme si fantasticky užili.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.