Svatojánské čarování na Kořenci, kdy slunce je na vrcholu sil a noc zahalena do tajemství

Co se vybaví esemesákům, když se řekne svatojánská noc? Možná to budou pohanské magické obřady našich předků spojené s obdobím letního slunovratu. Spíš jim ale vytane na mysli jihomoravský Kořenec. A společně prožitý den následovaný jednou z nejkratších nocí v roce, naplněný sportem, zábavou, relaxem a kulinářskými zážitky.

korenec-2015-str

Program letošního, v pořadí již čtvrtého ročníku jsme odstartovali obědem a po několika povzbudivých slovech Zbyška Kawuloka jsme se pustili do zápolení. Tentokrát nás čekal let do Ria, města olympijských her 2016. Tým maršála golfového klubu Vlasty Štefla, pro nějž jsme se stali srdeční záležitostí, připravil zbrusu novou soutěž a naše svatojánská noc v barvách Brazílie mohla začít. Máme tak našlápnuto na příští rok, kdy budeme v Riu bojovat o medaile.

letenka

Šest týmových disciplín, šestkrát napětí a zápal, šestkrát touha po vítězství. Na Kořenci již dobře vědí, že přijeli extrémně soutěživí hosté. Celkem zápolilo 16 esemesáckých týmů a ani chladnější počasí nedokázalo jejich členům vzít nadšení a úsměv z tváře. Čtyři zástupci každého týmu letěli nejen v turbulencích do Ria, stali se vlajkonoši či staviteli olympijského stadionu, přenášeli olympijský oheň a zapalovali vítěznou rachejtli, ale o vítězné body zápolili i v Texas Scramble a „přičichli“ tak ke golfovému míčku a poznali snad to pravé golfové chvění. Pátý hráč každého družstva bojoval na golfovém hřišti, kdy mohl z 9 jamek přinést cenné body a posunout svůj tým na vítěznou bednu.

korenec-maskot_2014Odpolední program zpestřila jízda na segway, golfová akademie pod taktovkou zkušených kořeneckých trenérů a rovněž projížďka v buginách po golfovém hřišti za výbornou škvarkovou pomazánkou a grilovanou klobáskou. Čtyřhodinové zápolení bylo u konce a všichni se přesunuli na vyhřátou terasu, kde již čekala jazzová kapela Maňana s bezchybnou hudbou a vlnící se tanečnicí lákající hosty na parket. Venku grilované voňavé sele, bohatý raut, brazilské drinky a další lahodné moky, saunování… Tak si účastníci mohli krátit čas do vyhlášení výsledků. Kapelu Maňana vystřídal DJ a držel skvělou náladu až do ranních hodin. Náš společný den a noc jsme završili za svitu loučí s měsícem ukrytým za mraky nočním golfem na tři jamky. Každoroční zážitek, kterému většina – ani v chladné noci s teplotou 8 stupňů Celsia – neodolala.

Podle účastníků patřil letošní ročník Svatojánské noci na Kořenci k nejvydařenějším. A vnímá to tak i Vlasťa Štefl: „Musím říci, že to byl nejpovedenější ročník. Nakonec se tu všichni uvolnili a chovali se jako doma. Ani nám to tu moc letos nezdevastovali, spíš naopak – jsem překvapen, jak to tu dobře po ránu vypadá. Pozdravuj všechny, Marti, těším se na viděnou, Vlastik“

A jak to dopadlo?

Letíme do Ria – týmová soutěž:

  • 1. místo:  Robin Juppa, Marian Lichner, Tomáš Matyášek, Jarmila Svobodová, Jiří Matějíčný (cena pro vítěze: 2x tablet, mobil, golfový vozík, šperk Swarovski)
  • 2. místo:  David Příkazský, Tomáš Ryšánek, Filip Spura, Tereza Suchomelová, Lukáš Ticháček
  • 3. místo: Jirka Kroužil, Tomáš Meca, Lucie Mücková, Martin Novák, Robert Syka
Golf cup 2015:
  • 1. místo: Jarda Valerián
  • 2. místo: Lukáš Ticháček
  • 3. místo: Aleš Pekárek

Longest drive (soutěž o nejdelší ránu): Dan Klein

Nearest to the pin (soutěž o nejpřesnější ránu): Tomáš Pělucha

Longest drive (soutěž o nejdelší ránu): Dan Klein

Nearest to the pin (soutěž o nejpřesnější ránu): Tomáš Pělucha

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.