Za golfem do Polska

Polská golfová hřiště asi nepatří k těm nejznámějším, ale věřte, že mezi nimi naleznete klenoty, na kterých stojí za to si zahrát. Ověřili si to i účastníci dvoudenní červencové výpravy za golfem – vedle esemesáků nechyběli ani zástupci ČPP René Heinz a Barbora Domašíková.

golfpolsko_2

První den patřil rezortu 14 kilometrů jižně od Čenstochové Rosa Private Golf. Nádherné 18jamkové hřiště je převážně rovinaté a hru zde významně ovlivňují vodní překážky – nádrže a kaskády o rozloze víc jak 14 hektarů. Však v nich skončilo nemálo míčků:-) První místo zde vybojoval Mirek Molin, jako druhý se umístil Radek Mikuš a třetí místo patřilo Petru Bílkovi.

Večer se golfisté přesunuli do Krakova, města s neopakovatelnou atmosférou. Ulice v podvečer pulzovaly, a to byl čtvrtek. V Čechách se obvykle se setměním rozsvěcí modré obrazovky a města zejí prázdnotou. Poláci vyrazí ven – na večeři, za zábavou a společenským vyžitím. Večeře v centru Krakova pak nabídla přehlídku polských specialit: například vydatnou polévku bigos nebo pirohy s různou náplní, se zelím, se žampiony nebo bramborové se smetanou…

Druhý den patřil jednomu z největších středoevropských resortů zvaném Krakow Valley Golf & Country Club. Dopolední hra byla dopoledne ohrožena. Silná průtrž mračen ale nezkazila nikomu náladu, všichni ji využili k příjemným diskuzím proloženým obědem, kávou či dortíkem. Počasí se umoudřilo, a tak odpoledne vyrazili na hřiště, které hostilo například i jeden z díků prestižní European Senior Tour.

Všichni zúčastnění si golfový výjezd k našim polským sousedům nemohli vynachválit. Sešla se správná parta lidí a k výborné atmosféře napomohla určitě kombinace bezva lidí s úžasným Polskem.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.