Cesta od nuly ke stovce. Víc to prostě nejde

Seriál „Jsme technologickou jedničkou“ záměrně začínáme naší výjimečností mezi poradenskými společnostmi v elektronickém tisku. Drtivou většinu produkce realizujeme elektronicky a jsme v tom naprosto bezkonkurenční.

elektronicky_tisk-1024x716_rub
V elektronickém tisku nemáme konkurenci

Pojďme se ohlédnout na cestě od nuly k tomuto číslu. Kam jsme se za uplynulých 5 let od roku 2009 v této sféře dostali? Současný podíl elektronického tisku v celkové produkci vystoupal na současných 98 %.

Vytyčené cíle
  1. Snížit administrativní náklady a zabránit chybám (méně chyb = méně storen, je tak posílena efektivita práce a pozitivně ovlivňuje výdělky poradců).
  2. Zvýšit univerzálnost našich poradců (při sjednáváni smluv jsou schopni klientům nabídnout více produktů).
  3. Docílit nezávislosti poradců na tištěných verzích. Poradce pak nemusí ke klientům tahat „tuny“ tištěných návrhů smluv od mnoha partnerů.
  4. Zvýšit profesionalitu našich služeb a prestiž poradců. Kolem roku 2010 působil poradce vybavený laptopem a tiskárnou jako ufon, případně jako z futurologického filmu. Elektronicky zprostředkovávané smlouvy mají profesionální vzhled a nedají se s písemně vyplňovanými smlouvami vůbec srovnat.
  5. Získat jednoznačnou konkurenční výhodu našich poradců před poradci jiných poradenských společností.

Od_nuly_06Od_nuly_04

Step by step za jasným cílem


 

leden_2010První krok:
Standardem SMS je financování nákupu NTB všem poradcům. Děje se tak formou půjčky. Při dosažení určité produkce jsou prominuty splátky. K NTB patří přenosná tiskárna. Poradcům je zapůjčena (Canon PIXIMA, cena asi 7 000 Kč) s tím, že po dosažení dohodnuté produkce má možnost ji odkoupit za symbolickou 1 Kč.


 

duben_2010

Pokus – omyl:
Elektronický tisk byl v tomto období stanoven jako jedna z podmínek pro postup v kariéře na některý z vyšších kariérních stupňů. Tato změna nepřinesla téměř žádný efekt a podíl elektronicky zprostředkovávaných smluv zůstal téměř bez změny.


 

cerven_2010

Trefa do černého!
Od této chvíle jsou provize za elektronicky zprostředkované smlouvy zvýhodněné! A efekt? Už v srpnu stoupl podíl elektronických smluv na 70 %! Další cesta až k dnešním 98 % už byla snadná :)

Minirozhovor
s Andreou Odehnalovou

odehnalova1

Jaké byly začátky vašeho přístupu k elektronickému tisku?

Přiznám se, že zpočátku jsem byla nejistá, nechtělo se mi do toho… Konečně jsem se naučila vypisovat správně smlouvy a teď tohle! Byla jsem však vybrána jako poradce pro pilotní skupinu předáků velké firmy – dnes našeho klienta OKD. V listopadu 2009 jsem dostala od firmy první tiskárnu a byla jsem dost nešťastná,že s ní nebudu umět. Nechala jsem se slyšet, že to nebudu potřebovat a jiné hlouposti. Aleš se Zbyškem mi však řekli, že když jsem vybrána do takové firmy, tak nebudu přece smlouvy vypisovat ručně jako amatér a dělat firmě ostudu!!! A měli pravdu, kdybych měla psát smlouvy ručně i v současnosti, připadala bych si jako v době kamenné…

V naší práci je velmi důležité být minimálně o krok dopředu a my jsme v elektronickém tisku dopředu tak o 300 světelných roků! – trošku přeháním :-)

Jak vám to osobně pomohlo ve vaší práci? 

Je to rychlé a nenosíte s sebou mraky papírů. U klienta jsou údaje kdykoli upravitelné, když se dolaďují detaily. Nejsou téměř žádné intervence, protože program vás při chybě prostě nepustí dál. Dnes už používáme dokonce digitální podpis klienta jako v bankách. Když o tom mluvím
před jinými poradci od konkurence, tak nevědí, o čem mluvím. Nic nemusíme tisknout, ale přímo odesíláme do pojišťovny a klientovi na e-mail. Je to pohodlné a ta rychlost je k nezaplacení! 

Jaká je v tomto směru současnost, co byste doporučila kolegům?

Myslím, že máme ve firmě chytré a přemýšlející lidi, kteří vycítí, co je důležité a co ne. Takže si nedovolím kolegům doporučovat cokoli, jen sdílíme zkušenosti. Při přijímání nových lidí představuji elektronický tisk jako zavedený systém, který u mě funguje. V době, kdy tiskneme 98 % produkce, není co dodat a doporučovat :-)


Po 5 letech – tady a teď

V současné době jiné smlouvy, než elektronicky sjednávané, téměř nezprostředkováváme. Pochopitelně tam, kde to lze, protože někteří naši partneři elektronické zpracování produkce stále neumožňují. Neštěstí se jedná o výjimky. A tak ručně píšou smlouvy vlastně jenom začínající poradci, kteří ještě nebyli vybaveni odpovídající technikou.

Bezkonkurenční podíl elektronicky sjednávaných smluv

Zavedení elektronického zpracování zprostředkovávaných smluv bylo jednoznačným úspěchem. Ještě 4 roky poté, co drtivou většinu produkce píšeme elektronicky, se naše konkurence nemůže v této oblasti s námi rovnat. V okamžiku, kdy náš podíl elektronické produkce činí přibližně 98 %, ten jejich pouze kolem třetiny. Za náš podíl elektronicky sjednávaných smluv a za naši pionýrskou práci při propagaci a zavádění do praxe elektronického tisku dostáváme od našich partnerů pravidelná ocenění (např. PČS a ING).

Vzhůru k naplnění původního záměru

Ještě v roce 2009 byla chybovost návrhu téměř 30%, dnes je prakticky nulová. Znamená to, že každý měsíc nevzniknou stovky intervencí, ušetříme tak desítky hodin práce naší administrativy a stovky hodin na straně chybujících poradců. Zkušený poradce dnes díky elektronickému zpracování umí a může tak aktivně nabízet dvojnásobný počet různých produktů v porovnání s rokem 2009.

Poradci vybaveni technikou a znalostmi mají vyšší sebevědomí. Díky úspěšně zvládnutému projektu „elektronický tisk“ můžeme klienty neustále překvapovat naší technickou vyspělostí a už od roku 2010 jsme tak mimo jiné připraveni na nástup elektronických podpisů. Ale o tom až příštím čísle Esemesky.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.