SMS číslománie

Nejde jen tak o nějakou číselnou řadu z vědomostního testu připraveného pro soutěž o Nejchytřejšího Čecha. Zcela vážně jsou tato čísla daná na následujících řádcích do kontextu provizí a celkového hospodaření SMS. A dali jsme si záležet na logice a řádu. S nadhledem jsme pak číselnou řadu z nadpisu podrobili numerologickému rozboru a zjistili jsme, že jsou to čísla, která nosí úspěch, peníze, ekonomickou samostatnost a prosperitu. Nevěříte? Čtěte tedy dál. Vážně i nevážně…

cislomanie_ru3

84_obr2

SMSka funguje velmi efektivně, a proto si může dovolit nabídnout finančním poradcům nejvyšší odměny na trhu! Přibližně 84 % plateb od partnerů je vypláceno formou provizí, a to ať už přímých, nebo formou jiných mimoprovizních odměn. Přibližně 18 až 19 mil. Kč činí přímé provize, což je 77% podíl na měsíčním provizním obratu společnosti. Až 1,9 mil. Kč měsíčně, neboli 7% podíl na měsíčním provizním obratu, pak činí náklady na podporu manažerských kanceláří, dotace nákupu NTB, přenosných tiskáren a další. V praxi to znamená, že 84 % příjmů společnosti SMS, které tvoří platby od partnerů, náleží poradcům a manažerům.

Podpora manažerských kanceláří

80 % nákladů na provoz kanceláře manažera hradí společnost SMS. Celková měsíční dotace může činit až 16 000 Kč na jednu kancelář a její výše závisí pouze na celkové produkci poradců, kteří danou kancelář užívají. Pro představu – na maximální dotaci vzniká nárok už při obratu pouhých 200 tis. bodů, a to je číslo vskutku symbolické. Ti nejlepší poradci SMS ho zvládnou i samostatně. Další dotace je spojená se vznikem kanceláře – zvýhodněný nájem prvních deset měsíců po otevření, příspěvek na vybavení, návrh uspořádání atd.

80_obr

42_obr

Pracujeme za peníze a přesně 42 % z plateb od partnerů vyplácíme poradcům na nejnižším kariérním stupni. V názorné tabulce jsou uvedeny příklady výmluvných čísel a maximálních provizí, které lze na jednotlivých pozicích získat za sjednání vybraných produktů

cislomanie_tabulka

Pozn.: V tabulce jsou příklady maximálních provizí, které lze na jednotlivých pozicích získat za sjednání vybraných produktů. Číslo v prvním sloupci je provize v Kč, v druhém pak v procentech z roční platby nebo z výšky hypotéky. * Jedná se o zálohové odměny, tj. ihned splatné; průběžné odměny jsou vyšší


Následné provize

Jsou vypláceny (na rozdíl od konkurence) VŠEM a bez ohledu na dosažený kariérní stupeň!

Zádržný fond

Žádný u nás NEEXISTUJE! Celá výše náležející provize je vždy vyplácena neprodleně jednou částkou.

Výplatní termíny

Provize jsou propláceny dvakrát měsíčně – vždy patnáctý a poslední den v měsíci. První splátka je vyplácena zálohově, tj. ještě před poukázáním provizí některými partnery na účet SMS.

0_obr

Zálohová provize

Náleží každému novému finančnímu poradci. Okamžitá provize je vyplacena na požádání na základě předložené produkce, a to ve výši 50 % očekávané odměny, maximálně 3 000 Kč za smlouvu. O tuto provizi mohou požádat všichni poradci, jejichž smluvní vztah se společností SMS je kratší šesti měsíců.

Pouze 10 % plateb od partnerů je určeno na tvorbu rezerv a výplatu dividend. Tvorba povinného rezervního fondu je pro společnost nezbytná pro případné jiné neplánované výdaje a rovněž na pokrytí pohledávek za bývalými nepoctivými poradci.

Řeč čísel je neúprosná

V současné době jsou tyto pohledávky za bývalými poradci SMS ve výši přibližně 11 mil. Kč a každoročně se odepisují nedobytné pohledávky v objemu do 1 % celkového provizního obratu. Za rok 2014 byl zdaněn zisk ve výši 20 mil. Kč. Daň z firemního zisku činí aktuálně 19 %. Zdaněný zisk pak částečně zůstává v majetku společnosti pro tzv. „strýčka Příhodu“ a dílem slouží k výplatě dividend akcionářům. Dividendy jsou dále zdaněny obvyklou sazbou jako každý jiný příjem fyzické osoby.

10_obr

6_obr

Pouze 6 % plateb od partnerů je určeno na pokrytí nákladů administrace a servisu. Výdaje se skládají jeden ke druhému a počítá se k nim například:

  • nájem kanceláří sídla společnosti CTW Praha a kanceláří v back office Frýdek-Místek, což spolkne ročně 2,6 mil. Kč,
  • investiční náklady (v roce 2014 k nim patřila rekonstrukce a výstavba kanceláří F-M a Brno v hodnotě 4,5 mil. Kč),
  • mzdové náklady na zaměstnance v administrativě a účetnictví,
  • odměna garantům, dotace školení,
  • finanční partnerství s „Celé Česko čte dětem“ (v roce 2014 0,5 mil. Kč), atd.
Naše ambice jsou vysoké
  • V posledních letech jsme vždy na jednom z prvních dvou míst v rámci Asociace českých pojišťovacích makléřů ve zprostředkování životního pojištění.
  • Jedničkou chceme vždy být pro naše partnery – poradce, manažery, odborné garanty i zaměstnance!
  • V našem oboru patříme mezi nejlepší!
  • Naší ambicí nemůže být nic jiného než číslo 1!

1_obr

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.