Evoluci nezastavíš: Změna sídla a vnitřní struktury společnosti

V historii a vývoji společnosti SMS finanční poradenství se nachází řada výrazných milníků, které změnily osudy firmy samotné, ale především lidí, kteří se podíleli na jejím vzniku a stále usilují o nikdy nekončící trvalý rozvoj a prosperitu. Pojďme se společně zastavit u těch nejzásadnějších opěrných sloupů SMSky a podívejme se také na její filosofii, která se táhne jako červená nitka po časové stopě.

evoluce_sms_ru

Milníky transparentně znázorňují evoluční růst společnosti SMS finanční poradenství krok za krokem od jejího založení v roce 1997 až po současné dny roku 2014. Za povšimnutí rozhodně stojí rok bouřlivých změn 2005.

Taktéž rok 2010, kdy se SMSka stala technologickou jedničkou mezi poradenskými společnostmi, si zaslouží pozornost. Zatím asi nejrozsáhlejší transformaci společnosti zaznamenal letošní rok 2014, kdy došlo ke změně vnitřní struktury na monistický systém.

Změna sídla a vnitřní struktury společnosti

Esemeska se odlišuje už od svého zrodu.Její zakladatelé od počátku vyznávali jinou filosofii a volili odlišný přístup než většina konkurence. SMS vznikla tzv. „zezdola“ a vždy tu platila poctivost bez korupce a nenasytných majitelů, kteří by chtěli příliš rychle zbohatnout. Od prvopočátku ve firmě vsadili na poctivý obchod a slovo, které platí, s čímž souvisí i spravedlivé placení provizí.


Rok 2005 zaznamenal bouřlivý rozvoj společnosti, který přinesl po vzájemné dohodě rozdělení na dvě společnosti, a také přijetí zcela nového transparentního provizního systému.


Expanzi společnost zaznamenává i v jiných oblastech. Stačí se podívat například na „Počet bodů“, který vzrostl za období 2005-2014 na 25násobek! K nemalým úspěchům se řadí, a je třeba je zmínit, zásadní technické změny k lepšímu v elektronickém on-line systému pro všechny poradce (adminu).


SMSka roste i co do počtu nově přijatých lidí a otevřených poboček. Společnost otevřela kanceláře v nejvyšších administrativních budovách v ČR, ať už jde o Brno v AZ Tower (psali jsme o něm v minulém čísle) nebo o nové sídlo firmy v reprezentativním byznys centru City Tower v Praze.


_MG_9007Na co mohou být v SMS právem pyšní, jsou nejrůznější ocenění a vynikající výsledky v hodnocení AČPM. Konkrétně za rok 2013 obsadili 2. místo. Podstatné rozdíly v tom, co bylo dříve a nyní, jsou poznat i v práci správní rady a nově vzniklém strategickém týmu SMS, který se kreativně podílí na vytváření image společnosti.


Rovněž v současnosti se původní zakladatelé SMS zaměřují na zdravé změny, které slouží ku prospěchu firmy a jejích zaměstnanců. Jde především o zásadní změnu z dualistického vedení na monistické, které přináší efektivnější řízení.

city_tower_praha_studie

V souvislosti se změnou vnitřní struktury Vám bychom rádi představili členy správní rady nejen jmenovitě, ale v dalších číslech se můžete o nich a jejich práci dočíst více v jednotlivých medailoncích.

Jmenný seznam členů správní rady v čele s jeho předsedou:

předseda: Lumír Wolter

členové: Zbyšek Kawulok, Miroslav Molin, Radim Pělucha, Aleš Vavrečka

Sídlo centrály v City Tower Praha má správný nadhled

City Tower tvoří dominantu v nejvýznamnější byznys lokalitě v Praze. Luxusní administrativní centrum je druhou nejvyšší budovou v ČR. Se svými 109 metry se tyčí v dynamicky se rozvíjející části Prahy 4. Český mrakodrap právem náleží k lukrativním místům pro zřízení reprezentativních kanceláří. Na této dobré adrese má svou centrálu i společnost SMS finanční poradenství.

Unikátní objekt má 27 nadzemních a 3 podzemní podlaží a většinu prostoru zabírají moderní kanceláře s nádherným výhledem a skvělou viditelností. V posledním 27. patře budovy City Tower se nachází celkem asi 600 m2 variabilních a prestižních prostor včetně restaurace, která nabízí návštěvníkům kouzelné panoramatické výhledy na Prahu. K zajímavostem této úctyhodně vysoké stavby lze ještě uvést, že výšku budovy City Tower zdolávali i běžci do schodů v rámci závodu Run-Up, který je známý po celém světě.

Od roku 2009 SMS patří mezi největší české poradenské společnosti. Některá ocenění udělená SMS jejími partnery:

tabulka_uspechu_sms

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.