Zkrátili jsme dlouhý název

Rozhodnutí upravit obchodní jméno společnosti zrálo delší dobu. Název a logo společnosti jsou pilíře obchodní značky a mají svůj význam pro nejen pro prezentaci navenek, tedy pro marketing a public relations, ale také pro celkové směřování společnosti a její vizi. Proto cesta k novému jménu, nebyla v žádném případě prudká a udýchaná, ale pozvolná a promyšlená. Čas tedy uzrál a od 1. listopadu jsme SMS finance, a.s.

pozadí linkedin_logo

Je třeba říct, že k úpravě názvu společnosti vedly zejména důvody marketingové, kdy příliš dlouhé původní jméno způsobovalo řadu menších či větších problémů. Pro klienty bylo jméno těžko zapamatovatelné, představování poradců bylo zdlouhavé. Za změnou názvu však stojí i důvody ryze praktické, dokonce nás někteří zástupci partnerských pojišťoven upozorňovali, že se jim původní název společnosti nevešel do příslušných kolonek ve formulářích. „Nový název jsme záměrně zvolili tak, aby byl kratší a snadno zapamatovatelný a zároveň abychom pro naše klienty i partnery byli stále lehce identifikovatelní i po jeho úpravě. Zůstáváme tedy tou samou ,Esemeskouʻ, jen máme nový, kratší a modernější účes,“ říká Zbyšek Kawulok.

Se zkrácením názvu a úpravou loga souvisí samozřejmě celá řada další úprav. Původní internetové adresy společnosti www.sms-as.eu a www.sms-as.cz je třeba přesměrovat na novou adresu www.smsfinance.cz. A také firemní e-maily budou od nynějška doručovány na adresy končící @smsfinance.cz. Úpravou musí přijít všechny účty Esemesky na sociálních sítích, veškeré firemní propagační materiály, vizitky, nová loga je třeba vyvěsit v kancelářích Esemesky, vylepit na auta… Změna se dotkne také interní komunikace – směrnic, pokynů, admINu… „Jen filtrování faktur a vyhledávání všech našich dodavatelů, abychom je mohli o změně informovat, zabralo paní účetní celý den. A když jsem upravoval soubor našich vnitřních předpisů, jméno naší společnosti v něm bylo zmíněno 261x – tolikrát jej bylo třeba přepsat na novou podobu SMS finance, a to se jednalo o jeden dokument,“ říká Zbyšek Kawulok. O změně museli být včas informováni rovněž všichni smluvní partneři a spolupracovníci Esemesky i média.

„S úpravou názvu je spojeno mnoho dalších kroků. Jsme ale přesvědčeni, že naši klienti, partneři a také naši poradci a manažeři zjednodušení názvu ocení. A vzhledem k tomu, že logo, kterým se prezentujeme nejčastěji, zůstává prakticky stejné, věříme, že si na pozměněné jméno všichni velmi brzy zvyknou,“ dodává Zbyšek Kawulok.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.