15. výročí svatby s Pojišťovnou České spořitelny

15 let partnerství. To už je co říct. Právě v letošním roce si budeme připomínat půlkulaté výročí vzájemné spolupráce s Pojišťovnou České spořitelny (PČS). Při této příležitosti vám dnes stručně představíme tři její zástupce, kteří mají kooperaci s Esemeskou na starosti. Libor Mánek, Andrea Novotná a Vladimíra Šafaříková prozradí nejen to, jak vnímají naše poradce, ale také něco málo o sobě.

15 výročí svatby XL
Kdy vlastně začala spolupráce PČS se společností SMS?

LM: Letos společně oslavíme už 15 let spolupráce, zahájili jsme ji 28. června 2001. Máme jen málo obchodních partnerů, s nimiž úspěšná spolupráce trvá tak dlouho.

Jak významným partnerem je pro PČS společnost SMS? Například z hlediska počtu našich poradců, počtu uzavřených smluv….

LM: SMS dlouhodobě patří mezi tři nejvýznamnější společnosti, se kterými PČS spolupracuje. Jak z pohledu objemu sjednávaných obchodů, tak i velikostí klientského kmene. Třicet tisíc našich společných klientů platí za svá Flexi životní pojištění 250 milionů korun ročně. V roce 2015 k nim díky poradcům SMS přibylo dalších více než 4 tisíce nových smluv. Pravidelně Flexi sjednává více než polovina poradců SMS.

Má podle vás spolupráce společnosti PČS a SMS nějaké rezervy?

LM: Vzhledem k tomu, že téměř celá produkce je sjednávána elektronicky, bylo by skvělé, kdyby se poradci zaměřili na podepisování smluv a jejich dodatků prostřednictvím technologie biometrický podpis. Jedná se o systém s velkou budoucností, který budeme dále intenzivně rozvíjet.

Odlišuje se podle vás společnost SMS od jiných makléřských sítí?

LM: Vaše společnost vyniká mezi partnery tím, že 100 % produkce je sjednáváno elektronicky prostřednictvím SmartClienta. To je mezi významnými hráči na trhu naprosto unikátní a napomáhá to vysoké kvalitě finančního poradenství.

AN: V Esemesce na rozdíl od jiných obchodních partnerů cítím, že vztahy jsou založeny na vzájemné důvěře a je zde vysoká míra nezávislého poradenství neovlivňovaná vedením společnosti.

Spolupracujete i s makléři jiných společností. Dá se podle Vás říct, že „esemesáci“ jsou v něčem specifičtí? Je pro ně něco typické?

AN: „Esemesáci“ mají v zásadních věcech stanovena pevná pravidla. Nejedná se ale o přísný, direktivní režim. Mohou si svou práci dělat po svém, což jim z mého pohledu přináší velkou svobodu. Na druhou stranu to na ně klade vysoké nároky a vytváří to ze SMS silný tým. A to je specifikem SMS. Tým složený ze silných osobností.

Libor Mánek
ředitel úseku externích sítí

Rodinu mám v jižních Čechách. Přes týden bydlím v Praze. Nejvíce si odpočinu při procházkách s dcerou Markétkou a s naším labradorem Argem. Když zbude trocha volného času, tak si rád zajdu se svými dětmi nebo s kamarády na golf, v zimě na lyže. Rád také jezdím na kole a o dovolené se věnuji svému milovanému jachtingu.


Andrea Novotná 
senior account manager

Pocházím z Brna, žiji zde celý život. Velmi ráda trávím čas se svojí dcerou, protože si uvědomuji, že není zcela obvyklé, že velké děti chtějí trávit s rodiči svůj volný čas. Ráda přestavuji náš dům a upravuji zahradu podle svých představ. Nejlepší možnou relaxací je pro mne každoroční dovolená v Chorvatsku, kde si dokážu odpočinout, nejlépe přečtu i nějakou knihu.


Vladimíra Šafaříková
key account manager

Pocházím z Olomouce a nyní bydlím ve vesnici Jívová nedaleko Olomouce. Volný čas trávím nejčastěji s rodinou, na kole, procházkami nebo prací na zahradě. Nejlépe si odpočinu při jízdě na kolečkových bruslích nebo při florbalu. V zimě si ráda zajdu na běžky a na snowboard.

S jakými dotazy se na vás poradci SMS nejčastěji obracejí? S čím přesně jim můžete pomoci právě vy?

AN: Obracejí se na nás v případě komplikovaných situací, kdy jim nemůže pomoci náš HelpDesk pro obchodní partnery. Jedná se zejména o složité likvidace pojistných událostí, upisování pojistných smluv klientů s problematickým zdravotním stavem, nestandardní obchodní případy atd. HelpDesk, který mimochodem téměř 90 % hovorů přijme do 20 sekund, je schopen pomoci řešit veškeré standardní situace, já a Vlaďka můžeme pomoci tam, kde standardy končí.

Jaké novinky či změny plánuje uvést PČS v roce 2016 – proběhnou například nějaké produktové změny?

: Ano. Protože nás změny stále baví, tak i v letošním roce jsme od 1. ledna přišli s novinkami. Jsou z dílny poradců (i těch ze SMS), kteří nás stále zásobují novými nápady. Další pozitivní změny připravované na letošní rok ještě nemohu prozradit, pouze nastíním, že se budou týkat dalšího vylepšení SmartClienta a dodatků Flexi. A možná přijdou i nové produkty…

Můžete našim čtenářům přiblížit, jaká byla vaše pracovně-profesní dráha?

LM: Po absolvování pražské techniky jsem ještě před revolucí nastoupil jako technik do strojírenské firmy v Českých Budějovicích. V roce 1993 jsem uspěl ve výběrovém řízení a nastoupil jsem na pobočku tehdejší

Pojišťovna České spořitelny byla českým soukromým kapitálem založena v roce 1992 a v lednu 1993 zahájila svou činnost pod názvem Živnostenská pojišťovna. Nejdříve poskytovala pojišťovací služby především pro nastupující podnikatelskou sféru, později rozšířila nabídku o pojistné programy pro občanskou veřejnost. V roce 2000 získala 45% podíl ve společnosti rakouská životní pojišťovna Sparkassen Versicherung, člen finanční skupiny Erste Bank. Na trh byl tehdy uveden také unikátní produkt nové generace – Flexibilní životní pojištění FLEXI. Vlivem transformace České spořitelny a celé její finanční skupiny začala pojišťovna vystupovat pod novým názvem Pojišťovna České spořitelny. Změna obchodního názvu přinesla také novou korporátní identitu, vycházející ze stylu jejího většinového majitele Erste Bank. Nyní se pojišťovna specializuje na prodej životního pojištění, a to prostřednictvím pobočkové sítě České spořitelny a vybraných externích sítí.

Živnostenské pojišťovny, kde jsem pracoval až do roku 2004, naposledy na pozici ředitele pobočky. V letech 2004 a 2005 jsem si „odskočil“ do sesterské Buřinky, kde jsem pracoval jako ředitel obchodního úseku. Od listopadu 2005 zastávám pozici ředitele úseku externích sítí PČS. Současně jsem členem rozšířeného představenstva.

AN: Dlouho jsem nevěděla, jakým směrem se dát. Původně jsem chtěla učit, ale nějak se to zamotalo a začala jsem se věnovat účetnictví. Tato práce mi nepřinášela uspokojení a vrhla jsem se na studium práv. Současně jsem také působila v externí síti České spořitelny a sjednávala jejich produkty. A aby to nebylo tak snadné, narodila se mi do toho dcera, a tak jsme „studovaly dvě“. V roce 2007 jsem se úspěšně zúčastnila výběrového řízení do PČS, kde od té doby působím. Stále mě to baví☺.

: Při a po škole jsem začala pracovat ve vzdělávací společnosti jako projektový manažer a lektor. Ve finanční oblasti se pohybuji od roku 2009, začínala jsem jako finanční poradce v makléřské společnosti, poté jsem rok působila na hypotečním centru v České spořitelně na pozici koordinátor externích partnerů a od roku 2013 pracuji pro PČS.

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

LM: Co se mi v životě nejvíce povedlo? No určitě moje tři děti!

AN: Největším životním úspěchem je pro mne dcera, na kterou jsem velmi pyšná a se kterou máme skvělý vztah. A také to, že jsem v době, když byla malá, úspěšně absolvovala vysokou školu.

: Založení rodiny a narození syna Martina. A když to vezmu z té pracovní stránky, tak přijetí do PČS.

Máte nějaké životní motto?

LM: Dělat správné věci správně.

AN: Ke svému životu potřebuji energii a především dobrou náladu, proto je pro mne životním mottem: „Den bez úsměvu je den neúplný.“

: Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.