Král sestřelil Daňka

Rubrice, v níž pravidelně představujeme zástupce našich partnerů, bude dnes vládnout Michal Král, který ve funkci nahradil svého kolegu Josefa Daňka. Michal Král pracuje jako manažer podpory distribučních sítí a jeho primární starostí je, aby poradci zvažující investice do podílových fondů dobře znali produkty společnosti Conseq. Věnuje se nejen průběžnému školení poradců, ale pomáhá jim rovněž se specifičtějšími dotazy ohledně konkrétních fondů.

Jaký je v současné době v České republice zájem o investice?

Zájem o investování postupně roste a myslím, že tento trend bude i nadále pokračovat. Věřím, že si lidé (za pomoci svých finančních poradců) budou stále více uvědomovat, že k uspokojení jejich budoucích cílů jim rozhodně nestačí běžný, případně spořicí účet. Celkově nás podle mne čeká stále lepší finanční uvědomění.

Jak vidíte budoucnost finančního poradenství?

Finanční poradenství má v dnešní době pořád ještě špatnou pověst. Předpokládám ale, že vzdělanost a profesní způsobilost finančních poradců v budoucnu poroste, čímž se bude zvyšovat i spokojenost klientů a jejich chuť obracet se na svého poradce v jakýchkoli záležitostech týkajících se osobních financí.

Má podle vás spolupráce společnosti Conseq a SMS nějaké rezervy?

Rezervy zatím vidím především u sebe – tedy v tom, že jsem se ještě nestihl seznámit se všemi, kdo připravují školení pro své týmy.

V čem si myslíte, že se SMS odlišuje od jiných makléřských sítí?

Velice se mi líbí přístup společnosti – to znamená jít cestou inovací, online systémů, a co možná nejvíce tak zjednodušit práci poradcům; vytvořit jim stabilní prostředí s kvalitním servisem.

Kral_sestrelil_Danka

Společnost Conseq Finance

vznikla v roce 1994 s cílem obchodovat cenné papíry. O dva roky později vstoupila na Burzu cenných papírů Praha a stala se členem prestižní skupiny přímých
účastníků aukcí státních dluhopisů. V následujících letech rozšířila spektrum svých činností o obchodování s akciemi, oblast firemních financí a zejména o obhospodařování individuálních portfolií a management a distribuci podílových fondů, které v roce 2000 převedla na svou dceřinou společnost Conseq Investment Management, a. s. Dceřiná společnost převzala management fondů Conseq Invest PLC a rozšířila své podnikatelské aktivity o distribuci podílových listů otevřených investičních fondů, a to nejen fondů Conseq Invest, ale rovněž fondů obchodních partnerů BNP Paribas Asset. V současnosti si Conseq Investment Management drží na kapitálovém trhu neobyčejně pevnou pozici a objemem obhospodařovaného majetku se řadí mezi největší investiční manažery v České republice. Se společností
SMS spolupracuje Conseq Investment Management od roku 2008.

trava

Pracovní zkušenosti máte určitě i s jinými makléři. Existuje něco, co se dá označit jako typická vlastnost průměrného zástupce konkrétní společnosti? Pokud ano, jak vidíte spolupráci s esemesáky?

Jelikož se příliš často nesetkávám s poradci ze všech různých finančně poradenských skupin, asi nedokážu něco podobného hodnotit zcela komplexně. Každopádně mám rád, pakliže je na poradci vidět, že ho práce baví a má zájem o nové informace.

Kralujete i v jiných společnostech? Nebo máte na starost jen SMS?

Skutečně krásně položená otázka… Rád bych odpověděl, že doma, ale tam to bude spíš o kompromisech : ) … Teď vážně – mám na starosti i jiné společnosti.

S jakými dotazy se na vás mohou esemesáci obracet?

Obvykle jsem dotazován na věci související s prací s portfoliem (na výběr fondu a informace o fondech) nebo na řešení nějaké zapeklité situace. Standardní otázky je lepší směřovat na infolinku, jelikož tam jsou kolegové připraveni s potřebnými systémy. Já jsem obvykle k zastižení mimo kancelář, mimo počítač.

Jaká byla vaše profesní dráha? Jak jste se dostal do finanční oblasti a jak dlouho se v ní pohybujete?

Na střední ekonomické škole mne bavily dva obory – finance a psychologie. Při volbě vysoké školy jsem nejdřív upřednostnil druhý zmiňovaný obor, ale studia jsem po prvním ročníku opustil a věnoval se práci v reklamní agentuře. Po dvou letech mne partnerka přesvědčila, ať s ní jdu ještě studovat, a tak jsem se vrhl na obor ekonomika podnikání, kde jsem si mezi volitelné předměty zařadil také bankovnictví a finance. V Consequ jsem tři roky, ale finance mne zajímají už od střední školy.

Měl jste nějaké vysněné povolání, když jste byl malý?

Asi jsem nikdy neměl žádnou specifickou představu typu kosmonaut, popelář… Od dětství jsem byl fotbalovým brankářem – to mne bavilo, ale určitě jsem si nikdy nemyslel, že bych se tím chtěl nebo mohl živit.

Co považujete za svůj největší životní úspěch nebo úspěchy?

Tahle otázka mne vrátila v myšlenkách na střední školu, kdy jsme jako třída měli v předvánočním období „čajový dýchánek“ s třídní učitelkou, která chtěla slyšet od každého z nás něco, za co bychom se v daném roce pochválili… Tehdy jsem se odpovědi nemohl vyhnout, dnes si dovolím neodpovědět nic konkrétního. Považuju totiž život samotný za obrovský úspěch… Snažím se, abych já i lidé v mém okolí byli šťastní.

Máte nějaké životní motto?

Děda, který pracoval jako technolog v hodonínských cihelnách, zažíval při spouštění nového provozu nespočet problémů. Spousta lidí v jeho blízkosti mu dávala různé rady a doporučení, avšak konečné rozhodnutí a zodpovědnost ležely na něm – a tak si každý týden do pracovního kalendáře opisoval větu „Segui il tuo corso, e lascia dir le genti“, což znamená „Jdi svou cestou a nech lidi mluvit“, takže asi to…

Další světy Michala Krále

Kromě světa financí patří k zájmům Michala Krále také celá řada sportů. Do dvaadvaceti let se aktivně věnoval fotbalu, ale zahrál si i florbal, hokejbal, nohejbal, badminton, basketbal či volejbal. Na vysoké škole se dostal k bojovému umění Wing Chun, které ho fascinovalo svým přístupem k tělu a myšlení. Dnes už není tak jednoduché skloubit volný čas s kamarády, a jeho pravidelnou sportovní aktivitou se proto staly vycházky a hry s Parson Russel teriérem Jamiem.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.