Do hlavy si pouštím jenom to, co chci. Je to moje hlava

Spolupráci naší společnosti s NN Životní pojišťovnou globálně zaštiťuje Gabriela Večeřová. Jako Broker Manager má na starosti například školení NN Život a NN Smart, produktové záležitosti, konzultace a řadu dalších věcí. V rozhovoru prozradí nejen s jakými novinkami NN Životní pojišťovna na podzim přichází, ale třeba i svou původní profesi. Ta vás určitě překvapí.

vecerova1

V čem konkrétně vaše spolupráce s SMS finance spočívá?

Jsem styčným důstojníkem pro centrálu i obchodníky, což znamená každodenní kontakt s poradci a manažery. Zajišťuji školení, podporu i společná setkání. Velkou výhodou je, že pracuji v tandemu s kolegyní Káťou Macháčkovou. Jsme zastupitelné v době školení a dovolených. Můžeme tak nabídnout nadstandardní servis, který je v této práci stěžejní.

A s čím se na vás poradci SMS obracejí nejčastěji? 

Nejčastěji zodpovídám metodické dotazy, dotazy z oblasti likvidací a underwritingu, jsem podporou při zpracování změn a konverzí, pomáhám při řešení nestandardních situací. Převážnou část pracovní doby trávím na školeních a v terénu, což mi neumožňuje být u systému a obratem zodpovídat dotazy na konkrétní smlouvy. Mám za sebou však výraznou oporu kolegů z týmu podpory, kteří jsou připraveni poskytnout mi obratem veškeré informace.

Když byste měla vzájemnou spolupráci zhodnotit, vidíte oblasti, na kterých by se dalo zapracovat?

V NN jsem od října loňského roku a Esemeska pro mě byla úplně novou společností, kterou jsem z předchozího působení neznala, je tedy pro mě i po téměř ročním působení velkou výzvou. Je to náš dlouhodobý a významný partner, a tak vzájemná spolupráce stojí na dobrých a řadu let budovaných vztazích, na kterých se snažím pracovat, jak s centrálou, tak i s obchodníky. Určitou rezervu vnímám v procesu technických změn. Je to oblast, na kterou se nyní soustředíme. V příštím roce projde výraznou proměnou, jako součást druhé fáze spuštění online řešení sjednávání životního pojištění, kterou připravujeme na podzim tohoto roku.

Spolupracujete i s dalšími partnery. Dá se říct, že „esemesáci“ jsou v něčem specifičtí? Jaké jsou vaše konkrétní zkušenosti s nimi?

Esemesku vnímám jako tým velmi zkušených obchodníků. Určitou odlišnost vidím v možnostech, které centrála nabízí poradcům, v systému práce – například využívání call centra, důrazu na vzdělávání. Těší mě, že jsem dostala příležitost starat se právě o vás.

Chystá NN Životní pojišťovna v nejbližší době nějaké novinky, změny v produktech, agendě? 

Pravidelně přicházíme s produktovými úpravami a novinkami, nicméně podzim 2017 bude zlomový, jak už jsem naznačila. Připravujeme spuštění online sjednávacího nástroje – sjednání bez papíru, cloudové řešení dostupné odkudkoliv, ePodpis na tabletu bez nutnosti dalšího hardwaru, informace o smlouvě ihned po prodeji. Budeme mít řešení, které urychlí a zjednoduší práci obchodníkům i centrále SMS, a to je v naší společné práci zásadní.

Jak jste se k oboru pojišťovnictví vlastně dostala?

K pojišťovnictví jsem se dostala úplnou náhodou, když můj kamarád nechtěl jít na pohovor na pozici poradce sám. Sedm let jsem pak pracovala jako finanční poradce na „vedlejšák“. V tu dobu jsem se ještě věnovala oboru, který jsem vystudovala, působila jsem jako speciální pedagog v autistické třídě. Po mateřské dovolené jsem dostala nabídku a nastoupila jako Product Manager v ČSOB Pojišťovně, kde jsem po dvou letech přešla na pozici Key Account Managera pro externí partnery. Pak už přišlo pozvání od ředitele externí distribuce Aleše Masopusta do NN.

Co vás na vaší baví a co v rámci vaší pracovní agendy naopak moc „nemusíte“? 

Noví a pozitivní lidé, budování vztahů, akce, žádný stereotyp, to je to, co mě baví, nabíjí a posouvá stále dopředu. Jako ubíjející zatím nevnímám nic. Náročné jsou dlouhé trasy a spousta hodin strávených za volantem, to se mi ale zatím daří kompenzovat cvičením a sportem.

Co považujete za svůj profesní nebo životní úspěch? 

Mé profesní a životní úspěchy se prolínají. Mám úžasnou práci a dva báječné chlapy, kteří se o mě starají – syna a manžela.

A jakým způsobem od práce relaxujete – kde dobíjíte energii?

Když zrovna nepracuji, dobíjím energii třemi způsoby: jednak sportem – odmala jsem závodně běhala na běžkách a od té doby jsem závislá na endorfinech. Znamená to několikrát týdně je „vyplavit“ například běháním, jízdou na in-line bruslích nebo cvičím tabatu. Jednak spánkem – jsem člověk, který dokáže prospat slunečný den při 30 stupních a nemít přitom výčitky. A dále to jsou výlety na motorce – prozatím dělám manželovi pouze „batůžek“, nicméně se chystám udělat si vlastní řidičák.

Máte nějaké životní krédo? Něco, čím se při své práci i v životě řídíte? 

V životě se řídím heslem: „Do hlavy si pouštím pouze věci, které chci, je to moje hlava.“ Popravdě však musím říci, že v kolotoči, který je kolem nás, je to velmi těžké, ale daří se mi to a jsem za to ráda:-).

NN Životní pojišťovna je součástí skupiny NN zabývající se především pojišťovnictvím a správou investic. Své služby nabízí ve více než 18 zemích, významně zastoupena je zejména v Evropě a Japonsku. Pojistné produkty NN jsou konstruovány tak, aby mohla být konkrétní pojistná smlouva přizpůsobena potřebám klienta nejen v okamžiku uzavření, ale také v průběhu trvání pojištění. Společnost nabízí široké portfolio produktů životního pojištění; investiční pojištění v sobě spojuje pojistnou ochranu a výhodnou investici a rizikové pojištění je určeno těm, kteří mají rizikové zaměstnání nebo koníčka a potřebují zajistit svou rodinu pro případ nešťastné události.

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.