Neúspěch neberu jako prohru, ale šanci posunout se v životě dál

Být „přítelem“ na telefonu, který zná vždy správnou odpověď a řešení.

konopaskova_se_synem_ru

Během přípravy tohoto čísla SMSky jsme se v rámci miniseriálu, který představuje jednotlivé zástupce našich partnerů, setkali u příjemného rozhovoru s Jitkou Konopáskovou z Generali Pojišťovny a.s. Objasnila nám zákulisí celého oddělení servisu FAC, které se zabývá podporou prodeje a obchodu. Jitka Konopásková je jeho významnou součástí a kromě školení a metodické podpory se snaží dát svým poradcům i něco navíc – být „přítelem“ na telefonu, který zná vždy správnou odpověď a řešení.

Řekněte nám něco o sobě. Z jakého místa pocházíte? Prozradíte nám něco o svém rodinném zázemí? Jste vdaná, máte děti?

konopaskova_fotoPocházím z malé vesnice na Rakovnicku, kam jsem se po menší přestávce vrátila. Klid a pohoda, které zde panují, jsou to, co si po návratu z rušných pracovních cest, ve svém malém domku, opravdu vychutnávám. Jsem svobodná a celým srdcem oddaná svému synovi.

Co považujete za svůj dosavadní největší životní úspěch, nebo úspěchy? Případně nám povězte, zda něčeho ve svém životě litujete a udělala byste to „znovu a jinak“.

Ne všechno šlo v životě tak, jak jsem si představovala či přála. I přesto jsem se dokázala se postavit na vlastní nohy, být samostatná a finančně zajistit sebe i svého syna, který momentálně již studuje vysokou školu. V životě se nejde vrátit zpátky a udělat to „lépe“. Neúspěch tak neberu jako prohru, ale šanci posunout se v životě dál.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá a proč? Jaký byl Váš sen či představa?

Na svůj dětský sen už jsem zapomněla. Až maminka mi připomněla, že jsem toužila být učitelkou v mateřské školce. A když nad tím tak přemýšlím, tak by to také nebyla vůbec špatná práce. Co jiného než děti nás dokáže vytrhnout od starostí všedních dnů a užít si přítomný okamžik.

Co ráda děláte ve svém volnu, jak relaxujete? Při jaké aktivitě si odpočinete? Prozradíte nám svůj zaručený recept?

Psychicky náročnou práci musím vykompenzovat fyzickou aktivitou, tudíž si užívám práci na zahradě, vyjížďky na in-line bruslích či kole. A vzhledem k tomu, že syn pomalu a jistě opouští rodné hnízdo a nemohu ho již nadále zahrnovat svou každodenní láskyplnou péčí, užívám si jeho přítomnosti aspoň o víkendech.

Kam pojedete na nejbližší dovolenou? Jaké máte plány?

Mám ráda léto, a když není, netrpělivě ho vyhlížím, takže se vždy těším na další motivační akci s ESEMESáky – relaxační pobyt u moře

Jak dlouho pracujete ve světě financí? Čemu jste se věnovala před tím? Povíte nám, jaké máte vzdělání a obor?

V pojišťovnictví se pohybuji již 15 let. Prošla jsem si celou řadou pracovních pozic, což mi umožnilo získat spoustu zkušeností v daném oboru. V rámci podpory prodeje pro externí partnery působím osmým rokem.  I když se nevěnuji přesně tomu, co jsem vystudovala, pohybuji se stále v obchodu a komunikuji s lidmi, což mě naplňuje.

Spolupracujete určitě i s jinými makléři. Existuje něco jako typická vlastnost průměrného zástupce konkrétní společnosti? Pokud ano, jak vidíte ESEMESáky?

FOTO 03Určitě se shodneme, že každá společnost má svoji filozofii, kterou se snaží směrovat a ovlivňovat práci svých poradců. U SMS se mi líbí to, že vedení společnosti má na všechny stejný metr, všichni musí dodržovat nastavená pravidla bez ohledu na dosaženou pozici. Vztah k ESEMESákům bych vyjádřila dvěma slovy: „srdeční záležitost“.

V čem si myslíte, že se SMS nejvíce odlišuje od jiných makléřských sítí?

Vnímám jejich práci jako „finanční poradenství“ v pravém slova smyslu.

Na závěr z jiného soudku, jak asi víte, snažíme se o svobodu názoru a určitou dávku nekonvenčnosti, rovněž máme rádi legraci. Vzpomenete si na nějaký dobrý vtip pro naše čtenáře?

Ptá se pán pojišťováka: „Dobře, kdyby mi teď za chvíli stodola shořela, kolik dostanu?“
„Od pěti do osmi let!“

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.