Stali jsme se hlavním partnerem kampaně Celé Česko čte dětem®

Společnost SMS finanční poradenství se počátkem roku 2014 stala hlavním partnerem celostátní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem®, která existuje již osmým rokem.

cele_cesko_ru
Společnost SMS jde s projektem Celé Česko čte dětem® do toho

„S neziskovou organizací Celé Česko čte dětem® spolupracujeme od roku 2012. Osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury, a hlavně na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení,“ vysvětlil důvody spolupráce člen představenstva a ředitel společnosti SMS finanční poradenství Zbyšek Kawulok.

Když čte celá rodina…

cele_cesko_cte_detem_cteni_detem_v_nemocnici-707x1024„Každodenní předčítání dětem pro radost je osvědčený způsob, jak vzbudit u dětí a mládeže zájem o knihy, rozvíjet jejich potřebu číst a vychovávat z nich čtenáře. Výzkumy dokazují, že lidé, kteří rádi čtou, dosahují lepších studijních a pracovních výsledků než „nečtenáři“ a dokážou si lépe poradit s životními výzvami a nástrahami. Čtení také chrání děti před závislostí na televizi a počítačích,“ říká Eva Katrušáková, ředitelka neziskové organizace Celé Česko čte dětem® a iniciátorka kampaně.

U předčítání se jedná o celou řadu výhod, které platí i pro děti, jež jsou nemocné či handicapované. Právě společné čtení je vynikajícím způsobem kontaktu i s dospívajícím dítětem. Moudré knihy jsou nositeli univerzálních morálních hodnot. Čtení učí děti rozeznávat dobro od zla a povzbuzuje k reflexi nad důsledky vlastních slov a činů. Klíčový je čas strávený s dítětem, bezpodmínečná pozornost, kdy se dítě cítí milované a důležité. Tady se neříká „jdi a čti si“, ale „pojď, budu ti číst“.

cele_cesko_cte_detem_cteni_na_lavicce-1024x683Čtení nás baví…

Součástí této kampaně jsou další celoroční projekty: „Knihy pro dětská oddělení nemocnic“, „Moje první kniha“, „Babička a dědeček  do školky“, „Týden čtení dětem v ČR“, semináře, konference, ale i každodenní aktivity dobrovolníků – regionálních koordinátorů, kteří šíří ideje o blahodárném vlivu předčítání do rozličných koutů naší země.

Podporujme potomky ke čtení

„Pominu-li všechny obecně známé přínosy tohoto projektu, mohu stručně říci, že se pro nás jedná o jednoduchý oslí můstek: Čtení jde ruku v ruce se vzděláním a vzdělaný klient je pro nás vždy lepším klientem“, dodává ředitel pan Zbyšek Kawulok.

-PR-

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.