Spolupráce SMS a ČPP má zdravé kořeny

Česká podnikatelská pojišťovna patří k dlouhodobým partnerům společnosti SMS. Aby vzájemná spolupráce běžela jako na drátkách, o to se v ČPP starají především ředitel odboru externího obchodu René Heinc, obchodní referentka specialistka v oddělení autopojištění Veronika Krátká a disponent specialistka pro obchodní služby Barbora Domašíková. Přečtěte si, jaká je Esemeska z jejich pohledu, ale i tom, jak se ke své práci v pojišťovnictví dostali a kde čerpají sílu a energii.

cpp-01
Jak významným partnerem je pro ČPP společnost SMS? Z hlediska počtu poradců nebo počtu uzavřených smluv…

RH: Jste naším velmi významným partnerem. Snažíme se, aby servis, který Esemesce poskytujeme, byl co nejkvalitnější a byl přínosem nejen pro vás jako partnera, ale i pro klienta. A o toho nám všem jde především:-).

Jak podle vás funguje naše vzájemná spolupráce? Má podle vás nějaké rezervy?

RH: Začali jsme spolupracovat zhruba před čtyřmi lety a od té doby se naše spolupráce tak prohloubila, že jsme s mnohými esemesáky dobrými přáteli. Víte, dlouhodobě fungující obchod je hlavně o dobrých vztazích a také o kvalitních produktech a servisu. Úspěšnost spolupráce dokazuje i to, že jste v loňském roce u ČPP narostli o 78 %, což je velmi pěkné číslo. Výhodou ČPP je její univerzálnost: umíme nabídnout produkty na takřka všechna rizika od životního po neživotní pojištění. Produkty máme ve všech oblastech velmi kvalitní, což bylo oceněno v květnu 2015 v anketě Pojišťovna roku vyhlašované AČPM, kde jsme za rok 2014 získali 1. místo v autopojištění a pojištění průmyslu a podnikatelů a 2. místo v životním pojištění a pojištěním domácnosti. Vzhledem k tomu, jak se nám dařilo v roce 2015, věříme, že podobných úspěchů dosáhneme i letos.

VK: Podle mého názoru vzájemná spolupráce funguje výborně. Se společností SMS spolupracuji zhruba rok a za tu dobu se nám podařilo navázat velmi přátelské vztahy. Vždycky je samozřejmě co zlepšovat, takže na tom stále pracujeme.

René Heinc
je ředitelem odboru externího obchodu na regionálním ředitelství České podnikatelské pojišťovny Ostravě. Je rodilý Brňák, ovšem pracovně se pohybuje po celé Moravě, a tak sám sebe už nazývá spíš Moravákem. V životě se řídí heslem svého dědečka, že život je potřeba prožít, a ne přežít.


Veronika Krátká
je obchodní referent specialista v oddělení autopojištění. Pochází z Ostravy a jedna zajímavost: s Barčou Domašíkovou chodily na střední škole do jedné třídy. Ovšem od maturity se dlouho neviděly. Umíte si představit, jaké bylo Veroničino překvapení, když jednoho dne Bára přišla na pohovor do pojišťovny. Slovo dalo slovo a teď tvoří tým a společně se starají o esemesáky.


Barbora Domašíková
pracuje v oddělení prodeje občanských produktů jako disponent specialista pro obchodní služby. Narodila se v Ostravě, kde dodnes se svou rodinou žije. Vystudovala zde Vyšší odbornou školu podnikatelskou, obor Manažer a ekonom firmy. Ráda chodí do kina a miluje tanec.

BD: Se společností SMS spolupracuji od září 2015, což je na větší hodnocení zatím krátká doba. Podle mého názoru spolupráce funguje dobře a jsem ráda, že k tomu můžu přispět. Nyní se soustředíme na zrychlení reakční doby pro zpracování požadavků poradců. Velice si cením také vzájemného kontaktu při školeních. Nejčastější dotazy poradců společně rozebereme a já je pak automaticky zahrnu i do programu příštích školicích setkání.

Snímek obrazovky 2016-04-26 v 14.30.41

Odlišuje se podle vás společnost SMS od jiných makléřských sítí?

RH: Nedávno jsem byl se Zbyškem Kawulokem na kafi a on se mě zeptal, jak vidím vaši společnost já… Nemusel jsem nad tím dlouho přemýšlet, protože jsem se tou myšlenkou zaobíral od té doby, co jsme začali se SMS spolupracovat. Řekl jsem mu, že v mých očích je SMS síť svobodomyslných lidí. Jsou tam muzikanti, umělci a jiní zajímaví lidé, kteří pracují s láskou a zápalem a potřebují volnost k tomu, aby dobře fungovali a byli výkonní. Společnost řídí tyto velké osobnosti velmi citlivě a to se mi líbí. Spolupráce se SMS má velmi zdravé kořeny proto, že je vše založené na vztazích, upřímnosti, poctivosti a dobrém servisu.

VK: Esemeska je svá, skládá se z rozdílných lidí, kde na jedné straně jsou umělci s vizí a na druhé straně pragmatici s racionálním uvažováním, a dohromady tvoří skvělý a sehraný tým.

BD: Za nedlouhou dobu mé spolupráce se SMS jsem si všimla jisté odlišnosti od ostatních společností, a to, že Esemeska poskytuje prostor individualitě každého člověka, který v této společnosti pracuje. A to se mi velice líbí:-).

Dá se říct, že esemesáci jsou v něčem specifičtí? Je pro ně něco typické?

RH: Zřejmě díky stylu řízení, který jsem zmiňoval, a také díky tomu, že vedení SMS se vždy postaví za své lidi, nemají esemesáci moc důvod fluktuovat po jiných sítích. A pokud si to vyzkouší, tak se většinou za nějakou dobu vracejí zpět, protože atmosféra v SMS je prostě jedinečná.

VK: Esemesáci si svou práci mohou dělat po svém, není tady direktivní režim, kde by byli k něčemu tlačeni. Jsou to hlavně fajn lidé, s kterými se dobře komunikuje.

BD: Každá společnost je jistým způsobem specifická, ale SMS je zajímavá hlavně tím, že její součástí je řada umělecky založených lidí. Typické pro esemesáky je, že to jsou všichni příjemní lidé, kteří se nad nikoho nepovyšují. Velice dobře se mi s nimi komunikuje.

Rok 2016 se rozjíždí, plánuje ČPP pro další období nějaké zásadní změny či novinky?

RH: V loňském roce ČPP rostla nejvíc z top desítky pojišťoven na tuzemském trhu. Firmě se daří nejen obchodně, ale získali jsme také řadu ocenění od veřejnosti a odborníků. Zásadní změny v naší strategii v tomto roce neplánujeme, chceme dál nabízet jednoduché a inovativní produkty a maximálně se orientovat na klienta a jeho potřeby. Co se týče novinek, snad mohu prozradit, že zajímavé inovace chystáme v nejbližší době v produktech autopojištění, občanském majetkovém pojištění a pojištění podnikatelů.

S jakými dotazy se na vás esemesáci nejčastěji obracejí? S čím přesně jim můžete pomoci právě vy?

RH: Se zemskými řediteli SMS řeším koncepci, jak můžeme dále růst. A s ostatními obchodníky pěstujeme dobré vztahy, které ke spolupráci napomáhají.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP)
působí na českém pojistném trhu od roku 1995. Klientům nabízí moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Silnou pozici si udržuje v pojištění vozidel, zejména v povinném ručení. S více než milionem pojištěných vozidel je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění na českém trhu. ČPP se úspěšně rozvíjí i v dalších pojistných segmentech, v životním a úrazovém pojištění, občanském majetkovém pojištění a pojištění podnikatelů.

Ve velké konkurenci domácích pojišťoven se ČPP profiluje jako stabilní a finančně silná společnost. Aktuálně spravuje více než 1,6 milionu smluv a její služby využívá 1 milion klientů. Od roku 2005 je ČPP součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group.

VK: Nejčastěji jsou to dotazy z oblasti autopojištění. Snažím se také být nápomocná u složitých případů řešení pojistných událostí, při tvorbě smluv, změnách ve smlouvách, intervenci.

BD: Nejčastěji se na mě esemesáci obracejí s metodickými dotazy v oblasti majetkového a životního pojištění. Snažím se být také nápomocná u složitých případů řešení škodních událostí.

 A teď z trochu osobnějšího soudku. Kudy se ubírala vaše profesní cesta do oblasti pojišťovnictví?

RH: Budete se divit, ale cesta vede od profese automechanika přes likvidátora, obchodníka až po ředitele autopojištění v České pojišťovně. Byl jsem také regionálním ředitelem leasingové společnosti Credium, dříve ČP Leasing. Asi po pěti letech jsem chtěl vyzkoušet i něco jiného a přijal jsem nabídku, abych vedl nový autosalon Lexus a Toyota v Brně. Byla to zajímavá práce a také výtečná zkušenost – pracovat v menší soukromé společnosti. Nicméně po dalších pěti letech přišla opět nabídka z pojišťováckého odvětví na pozici oblastního ředitele ČPP do Olomouce. Po roce došlo v ČPP k reorganizaci oblastních ředitelství a ke sloučení a vzniku zemských ředitelství. Ač Brňák, nastoupil jsem na zemské ředitelství v Ostravě, kde jsem začal poznávat kraj ostravsky razovity…:-)

VK: Do ČPP jsem nastoupila v roce 2014. Ačkoli jsem v pojišťovnictví nikdy předtím nepracovala, není to pro mne problém, učím se rychle a navíc mohu využít své několikaleté zkušenosti z pozice obchodního zástupce.

BD: V oboru se pohybuji od roku 2010, kdy mi skončila rodičovská dovolená. Začala jsem pracovat pro jednu finančně poradenskou společnost, kde jsem působila až do roku 2014. Po ukončení spolupráce jsem pak nastoupila do České podnikatelské pojišťovny, kde jsem prošla oddělením autopojištění a nyní se věnuji majetku občanů a životnímu pojištění.

Snímek obrazovky 2016-04-26 v 14.31.16

Jak čerpáte síly a relaxujete?

RH: Čerpám sílu ve své rodině s dětmi a také mezi přáteli. Hodně sportuji. Miluji golf, lyžování, badminton, kolo a po sportu velmi rád chodím do sauny a na masáže :-). V posledních letech jsem si také oblíbil hory… Tatry a Alpy v létě. Hory totiž neskutečně nabíjí energií a výlety mezi těmito velikány jsou opravdovým zážitkem.

VK: Mým relaxem je „nic“ nedělat, pustit si hudbu a jen odpočívat. Od loňského roku pak lyže, které jsem si zamilovala. A v létě mám ráda festivaly, koncerty.

BD: Dvakrát týdně chodím cvičit a to je pro mě velký relax, protože tento čas patří jen mně.

Pane Heinci, mínil jste, že rád lyžujete a hrajete golf. Máte nějaká oblíbená střediska, destinace, kam se rád vracíte?

V Rakousku jsem patrně už sjezdil většinu větších středisek. Nejvíce se mi líbilo v oblasti Lungau, kde je blízko sebe hned několik areálů. A co se týká golfu, začal jsem s ním teprve před dvěma lety. Pár středisek jsem již navštívil, nejen v Čechách. A velmi mě zaujal Adamstal v Rakousku a Black Store v Tatrách. Nádherná hřiště, vždy se tam budu rád vracet. Ale na golfu je to hlavně o lidech, kteří jsou s vámi, a pokud máte skvělý flajt, tak je pak jedno, kde hrajete. Podstatné je, jak si to s těmito lidmi užijete, a hřiště vám jen umocní prožitek.

Co považujete za svůj největší životní úspěch nebo úspěchy?

RH: Jelikož jsem rodinný typ, tak je pro mě úspěch, že mám dvě šikovné dcery, které se věnují tomu, co je baví, a jdou si za svými sny.

VK: Můj největší úspěch je můj syn. Jmenuje se Šimonek a dělá mi radost každý den.

BD: Mým největším životním úspěchem jsou mé dvě dcerky. Evičce je 8 let a Adélce 4 roky. Nejkrásnější pocit zažívám, když mě obejmou a řeknou, že mě mají rády. Tento pocit je k nezaplacení.

Máte nějaké životní motto?

RH: Líbí se mi motto Vodnářů: Žij a nech žít!

BD: Jaký si to uděláš, takový to máš :-)

VK: Když nejde o život, nejde o nic :-)

Sdílej článek


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře.

Klikněte zde pro přihlášení pomocí Facebooku nebo zde pro klasické přihlášení či klasickou registraci.